Zažijte klid a pohodu v hornickém městě

V našich krajích ještě zbývá pár koutů, kde můžete zažít staré dobré neuspěchané časy z doby našich babiček. Jedním z nich je i Černý důl. Kromě zajímavých historických i přírodních památek, uprostřed horské přírody, které vám dovolí zapomenout na všední starosti, tu najdete i luxusní ubytování ve starém stylu.

 

Hornická historie Krkonoš

Těžba rud v Krkonoších se datuje už od 14. století. Až do 17 století zde byla hojně využívána naleziště zlata, stříbra a železné rudy a poté se většina kamenických cechů přeorientovala na těžbu vápence. Hornická historie Krkonoš je tedy bohatá a dodnes tu po ní zbyly četné památky.

Pokud toužíte tuto málo známou stránku našeho národního pohoří poslat na vlastní kůži, měli byste začít tam, kde to celé začalo. Městys Černý Důl má jako původní hornická osada opravdu co nabídnout. Na západ odsud leží původní vápencové doly, zajímavá je také Nákladní lanovka Černý důl – nejdelší lanovka tohoto typu ve střední Evropě. Přímo ve městě stojí za navštívení například Kostel svatého Michaela, Sloup se sochou svatého Jana Nepomuckého, hotel Pošta nebo Myslivna.

Ke všem těmto památkám to můžete mít coby kamenem dohodil, pokud se rozhodnete dát své dovolené jedinečný ráz a ubytujete se v roubence chalupa Ledárna přímo v centru Černého dolu.

dsc_0677_large

 

Romantika dávných časů

Chalupy Ledárna kombinuje snadnou dostupnost turistických cílů a dostatečný prostor k soukromí, který je zajištěn velkou zahradou s přírodním jezírkem, venkovní vířivkou a dětským hřištěm před jejími okny.

Je vzhled i interiér jsou opravdu stylové. Architektura chalupy napodobuje styl domáckých krkonošských roubenek a interiér se věrně inspiroval skutečným historickým nábytkem a doplňky. Chalupa Ledárna nabízí i majestátní kachlová kamna s velkým prosklením krbové vložky a unikátním spaním přímo za pecí. Jako z pohádky vypadá i ložnice s malovanými postelemi a bytelnými dřevěnými trámy a sloupy. Právě zde máte jedinečnou možnost vrátit se o několik desítek let zpět do klidné a přívětivé doby našich babiček.