Zima je definitivně za námi! Je váš dům připraven na teplo?

Podle meteorologů už zimní počasí s mrazivými dny definitivně skončilo a můžeme se chystat na teplé jaro. Pro majitele rodinných domů je jaro znamením začátku všech zahradních prací a také činností, které mají zefektivnit bydlení. Zima byla letos mírná a příliš stav a kvality domů neprověřila. Dlouhodobé předpovědi ale slibují podobně horké léto jako v loňském roce. Je na to váš dům připraven?

 

Přehřívání je velký problém

Vzpomeňte si ještě na loňské léto, kdy byla minimální oblačnost a teploty se dlouhodobě držely nad hranicí 30°C. Venku bylo mnohdy až nesnesitelné vedro, ale o moc příjemněji nebylo ani v interiéru rodinných domů. Nepomáhala otevřená okna ani větráky. Vzduch byl stále horký. Klimatizace by byla výdajem několika desítek tisíc a má také vysoké provozní výdaje. Přehřívání bylo velkým problémem a je velice pravděpodobné, že letos přijde také. Jak se bránit?

 

Najděte a vyřešte největší slabinu domu

Jestli chcete přehřívání rodinného domu opravdu efektivně vyřešit a přitom neutratit statisíce, je zapotřebí najít největší slabinu rodinných domů. Drtivá většina starších rodinných domů má slabinu na půdě – v nedostatečné izolaci podlahy na půdě. Horké letní dny rozpalují střešní krytinu do maximálních teplot, krytina teplo absorbuje a následně sálá všemi směry. Tedy i na půdu. Pokud není správně provedena izolace půdy, teplo prostupuje i dále do obytných místností a způsobuje přehřívání interiéru.

 

Zateplete foukanou izolací a je po problému

Velmi efektivním řešením tohoto problému je zateplení podlahy na půdě. Jen je zapotřebí vybrat správný materiál a technologii jeho aplikace. U deskových materiálů je riziko vzniku tepelných mostů, kterými teplo bude stejně pronikat dále. Velmi efektivní je ovšem zateplení foukanou minerální izolací, která vytvoří souvislou a neprostupnou vrstvu izolačního materiálu. Mezi nejlepší technologie na trhu se řadí foukaná minerální izolace Magmarelax.

 

Investice do zateplení stropu je v porovnání se zateplením fasády jen minimální. Navíc se vám peníze vrátí v úsporách na vytápění. Ty mohou být až 33% ze současných nákladů.