Zubní klinika v Praze radí

I když se o vás zubní klinika v Praze vždy stoprocentně postará, přece jen se vyplatí o své zuby pečovat, a to i v souvislosti s preventivními prohlídkami v zubní ordinaci v Praze.

Nejde jen o zubní kaz, protože jak se vzápětí dočtete, toho je možno se poměrně snadno vyvarovat dodržováním určitých pravidel, ale také o správné postavení zubů v čelistech, tedy včasné nasazení rovnátek v Praze.

 

Zuby, bakterie, cukr a čas

Pokud tyto čtyři “kumpány” dáte dohromady, můžete si být jisti, že zubní kaz se dostaví. Stačilo by alespoň jeden faktor eliminovat a zubní kaz ani stomatolog v Praze nebude mít šanci. Jak je to možné?

  • Bakterie přítomné v ústní dutině jsou různorodé – některé užitečné, jiné škodlivé – a je jich mnoho.

Kariogenní bakterie (bakterie ze skupiny Streptococcus mutans a Laktobacily), nacházející se v zubním plaku, jsou schopny využívat a metabolizovat cukry.

  • Cukr hraje významnou roli v onemocnění, podporuje růst a rozmnožování bakterií. Vždy je důležitý typ cukru, lepivost potravy a frekvence jejího příjmu.
  • Pokud bakterie dostanou cukr a dostatek času, mohou produkovat velké množství kyseliny, která poškodí sklovinu. Kyselina rozpouští minerály, což postupně vede ke vzniku zubního kazu (“díry”).

Proto je velmi důležitá nejen pravidelná každodenní zubní hygiena, ale také profesionální dentální hygiena v Praze.

 

Zubní kaz se dostavuje plíživě

Zubním kazem jsou nejčastěji postiženy žvýkací plošky a mezizubní prostory. Začínající kaz velmi dlouho neukazuje žádný, nebo jen malé bolestivé symptomy (např. citlivost na sladké). Už tehdy byste měli navštívit stomatologii Praha.

Průvodními jevy pokročilého zubního kazu je citlivost zubů na studené nebo teplé podněty případně sporadické nebo přetrvávající bolesti. Neváhejte a zubaře v Praze navštivte okamžitě. Na nic nečekejte a vyhledejte pomoc dříve, než vás zubní implantáty Praha neminou!