2 tipy na exotickou svatbu snů!

Teplé paprsky slunce, jemné šplouchání vln moře nebo romantický vodopád uprostřed deštného pralesa. Od tradiční české svatby na radnici nebo hradě se čím dál více lidí přesouvá do exotických destinací. Pokud i vy máte sen říci svému vyvolenému ano daleko od vlasti, svatba v zahraničí není v současnosti již žádný problém!

 

Na bílém písku

Svatby na pláži jsou velmi populární. Nejenom, že jižní klima je teplé téměř po celý rok, ale také samo moře je hlavním tématem svatby. Pláže vám poskytnou dostatek soukromí a také krásné romantické scenérie, které se budou vyjímat i na svatebních fotografiích. Ještě než začnete se samotným plánováním obřadu, pečlivě vyberte konkrétní destinaci. Pamatujte, že ne všude lze uzavřít právoplatný sňatek. V některých zemích se můžete vzít pouze symbolicky. Oblíbenou lokalitou pro zasnoubené je Chorvatsko, Řecko, Karibik, Havaj, Bali nebo Mauricius. S vyřízením svatby vám může pomoci agentura, ale vyřízení nezbytných formalit zbyde na vás.

 

Za zvuků moře

Svatba na lodi je klasikou, na kterou pamatuje i zákon. Podle českého práva totiž může kapitán lodi oddávat. Pokud je svatba na moři vaším snem, jaké možnosti máte na výběr? Budoucím novomanželům mohou být k službám velké zaoceánské lodě, kde si užijete nejenom moře, ale také luxus v podobě stylových interiérů. Svatbu tak můžete uskutečnit na plavbě po Karibiku nebo ve Středomoří. Pokud je tato varianta pro vás příliš honosná, je možné obřad uskutečnit i na větší jachtě, která pluje pod českou vlajkou.

 

V bílé?

Svatba u moře může být kouzelná a velmi romantická. Zároveň však nabízí mnoho možností, co se týká výběru dekorace i samotných svatebních šatů. Nebudete potřebovat honosné svatební ozdoby ani vybírat téma – moře je totiž téma samo o sobě. K obřadu na pláži vám bohatě postačí květinový oblouk a několik židliček a stolků pro přátele a příbuzné. Na ozdoby pak můžete použít kamínky nebo mušle. Nemusíte se ani omezovat na bílé zdobené šaty – v tropickém klima by byly stejně nepraktické. Mnohem lepší bude zvolit vzdušné společenské šaty v pastelových barvách. Jako svatební obuv mohou posloužit sandálky nebo můžete jít k oltáři bosá.