3 tipy, jak se o vlasy starat na podzim

Podzimní únava se nepodepisuje jen na naší náladě, ale i na našich vlasech. Jsou zplihlé, krepaté, poškozené, bez života, bez objemu, lámou se a hodně vypadávají. Na kráse jim rozhodně nepřidává ani nevlídné sychravé počasí s deštěm a větrem. Jak se o ně starat, aby zůstaly i v tomto nelehkém období naší korunou krásy?

 

Poskytněte jim, co potřebují

Nechte si s výběrem vhodné vlasové kosmetiky poradit, zkušená kadeřnice vám jistě doporučí produkty, které si poradí s vysušenými kadeřemi, dodají jim lesk a ozdraví a zacelí roztřepené konečky. Dobře poslouží zkrášlující oleje – kokosový, jojobový nebo arganový. Pravidelně nanášejte také regenerační masky nebo zábaly, které vlasy ozdraví do hloubky, restrukturalizují je, obnoví poškození části a uhladí je na povrchu. Doslova za přírodní zázrak je pak považovaný brazilský keratin, který poskytuje kadeřím potřebné živiny a vitamíny a navrací jim jejich ztracený lesk, zdraví a krásu. Inspirovat se můžete také triky našich babiček, které si musely vystačit s tím, co jim dům dal – od vaječného žloutku přes rostlinné oleje až po med.

 

Chovejte se k nim šetrněji

Na podzim nás víc než kdy jindy trápí vypadávání vlasů. Většinou se tím není třeba nějak zvlášť znepokojovat, jedná se totiž o přirozený cyklus, který s příchodem zimy ustane. Ostatně, pozorovat to můžeme i u zvířat, která před zimou mění svou srst. Pokud se však situace nelepší, musíte se pustit do boje. Existují různé vodičky a séra, které padání vlasů zastavují. Pozitivně působí také pravidelná několikaminutová masáž pokožky hlavy, která zvýší cirkulaci krve a dostane tak kyslík a výživné látky do vlasových folikul. Omezit zkuste i neustálou chemii, třeba v podobě barvení. Dnes nabízí kadeřnictví nejen v Praze šetrnější alternativy na přírodní bázi. Vlasům prospěje i nový střih, který jim dodá sílu a energii.

 

Dejte jim najíst

Na kráse vlasů má svůj nezanedbatelný podíl správná strava. Bedlivě si proto hlídejte váš jídelníček, který by měl obsahovat dostatek potřebných živin, důležitý je hlavně příjem bílkovin, biotinu, vitaminu E, B6, C, selenu, zinku. Na talíř si tak naservírujte dostatek ovoce a zeleniny, především papriku, brokolici, špenát, meruňky, broskve, dále luštěniny, ořechy, semínka, ryby, tofu a vejce. Brzy uvidíte, jak pozitivně se to projeví nejen na vašich vlasech, ale i na zdraví celkově!