3 způsoby, jak si zpříjemnit cvičení

Ne každého sport baví a naplňuje. Pokud i vy bojujete s touto stránkou redukce váhy, co můžete udělat pro to, aby pro vás nebylo tak těžké se ke cvičení přemluvit? Zkuste tyto 3 triky, jak si zpříjemnit pohybovou aktivitu!

 

1. Zjistěte, co vás baví

To, že vám někdo řekl, že během se hubne nejlépe a nejrychleji, neznamená, že zrovna vy takto zhubnete. A to zvlášť platí v případě, že vám běhání vůbec není blízké a nebaví vás. Čím více se totiž budete nutit do činnosti, která vás nenaplňuje, tím větší odpor k ní budete mít a tím neefektivnější bude. Pokud rádi soutěžíte a baví vás kolektivní sport, proč nezkusit třeba squash nebo volejbal? Dáváte přednost posilování a silovému cvičení? Proč si nedát pořádně do těla pod taktovkou zkušeného osobního fitness trenéra! Jestliže vám vadí pot či máte problémy s klouby, proč nevyzkoušet plavání či aqua fit? Informujte se ve vašem fitness centru, jaká sálová cvičení jsou k dispozici, a nebojte se je vyzkoušet. Ať už vás nakonec chytne pilates, spinning, powerjoga, funkční trénink nebo H.E.A.T., cvičení vám rychle uběhne a budete se těšit na další!

2. S hudbou to jde líp

Velmi dobrý motivační prostředek je hudba. To zvláště platí v případě, že se rozhodnete dále vykonávat druh cvičení, který vás tak zcela nebaví. Hudba nejenom, že příjemně působí na psychiku, ale také dokáže nabudit. Mnohé vědecké studie potvrzují, že rytmické tóny vám pomohou udržet potřebné tempo a budou vás nutit déle a efektivně cvičit. Dopřejte si ji proto při fyzické aktivitě také!

 

3. Odměňte se

Vyzrát na mozek můžete i prostřednictvím odměn. Cvičení samo o sobě produkuje endorfiny, tento efekt však můžete umocnit i tím, že si po úspěšně zvládnutém cvičení uděláte něčím radost. Zároveň tak mozek vyhodnotí, že pohyb a cvičení je skvělé, protože po něm následuje odměna.