Školáci mají za sebou první měsíc v lavicích. Vezměte je za odměnu na strašidelný výlet do Dětenic

Přes léto děti tráví hodně času venku hraním s kamarády, sportováním a podnikáním výletů. S novým školním rokem však nejen že ubývá volného času, ale také chladné teploty a brzké stmívání děti nutí trávit více času doma, kde jsou možnosti zábavného vyžití omezené. Čeká nás mnoho dlouhých podzimních večerů a volných víkendů, a tak by byla škoda je nevyužít a dětem nepřichystat zábavný program plný zážitků, na který budou ještě dlouho vzpomínat. 

Dětem školou povinným skončilo s prvním zářím sladké nicnedělání a začaly opět školní povinnosti. Většina dětí nese začátek nového školního roku s nelibostí a mají potíže přeladit z volnějšímu letního režimu plného kamarádů a zábavy na ten školní, v kterém se do jejich života navrací povinnosti. Pomozte jim s úspěšným zvládnutím tohoto přechodu a naplánujte pro vaše děti na jeden z podzimních víkendů netradiční program, který si co do zážitků a nových dobrodružství v ničem nezadá s tolik oblíbenými prázdninami. S kazícím se počasím sice přímo úměrně ubývá možností venkovního volnočasového vyžití, ale to neznamená, že by nadcházející roční období muselo být ve znamení nudy.

 

Na skok do středověku

Nedaleko Prahy směrem na Jičínsko se rozkládá úplně jiný svět, který bere dech dospělým i dětem bez rozdílu. Temnou dobu středověku dávno odvál čas a veškeré znalosti, které o něm děti mají, čerpají z vlastivědy a později z dějepisu. Učebnice se však, jak známo, netěší příliš velké popularitě a informace z nich vyčtené se často zapomínají stejně tak rychle, jak se přečtou. Spojte příjemné s užitečným a tuto kapitolu z historie dětem ukažte na vlastní oči. A nejen oči, neboť program rozlehlého dětenického resortu umí nasytit všechny smysly.

„Aby děti na začátku školního roku neklesaly na mysli a neměly pocit, že s prvním zářím se z jejich dnů vytratí zábava a zážitky, přichystali jsme pro ně na podzim plno zajímavých akcí. V sobotu jsme pro malé děti i školáky připravili prohlídky zámku v Dětenicích ve společnosti čarodějnice. Během netradiční prohlídky se děti za svitu plápolajících svíček od zdejší ježibaby dozvědí, jak se na Dětenicích žilo v minulosti a dnes,“ láká rodiny s dětmi na speciální program Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu. „A pro větší strašpytly jsme nachystali nedělní program – prohlídky zámku s princeznou. Netradiční prohlídka bude tentokrát zpestřená pohádkovým příběhem,“ doplňuje Ondráčková. Když dětem pod náporem nových zážitků vyhládne, můžete si dát společný rodinný oběd či večeři ve vyhlášené středověké krčmě.

 

Dětenice nejen pro děti, uchvátí i dospělé

Kromě speciálních akcí určených pro malé návštěvníky Dětenice nabízejí pestré vyžití i pro dospělé. Na své si přijdou skupiny přátel, kteří vyrážejí do Dětenic za nevšedními zážitky, a stejně tak zamilované páry. Ženy zaujme prohlídka místního zrestaurovaného barokního zámku. Pánové zase ocení prohlídku zámeckého pivovaru s bohatou historií. Muzeum piva odhalí výrobu kvasnicového piva podle receptury staré přes 200 let a návštěvníky provede sladovnou, bednárnou, chmelnicí, ledárnami a historickým sklepením. Připravte se na ukázku výroby i ochutnávku dětenického Piva lásky, jehož tradice pochází již z roku 1307. Právě v tomto roce dětenický pán Beneš získal tajný recept na zázračné pivo, které mužům dodávalo mocnou sílu a chtíč.