4 důvody, proč pít šťávy z ovoce a zeleniny

Léto je obdobím, které si žádá důsledné doplňování tekutin. Samozřejmě těch nealkoholických. Obyčejná voda se však brzy omrzí, a tak začneme brzy hledat způsoby, jak a čím si pitný režim zpestřit. A protože v tomto čase jsme doslova obklopeni zralými šťavnatými plody, byla by škoda toho nevyužít. Jen pozor, hrozí, že si na šťávách z ovoce a zeleniny díky jejich skvělé chuti vypěstujete závislost.

 

Dodají živiny

Ovoce obsahuje cenné množství živin, nachází se v něm velké množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Sníst ale odborníky doporučovanou denní dávku může být pro mnohé z nás doslova nadlidský úkol. Díky ovocným šťávám ale normu splníme naprosto hravě, aniž bychom zatížili naše tělo. Jsou totiž velice dobře stravitelné, vstřebají se do patnácti minut, fungují proto jako rychlý zdroj energie i první pomoc při nachlazení.

 

Detoxikují

Šťávy se uplatňují i při detoxikaci, čistí totiž tělo od škodlivých toxinů, kterým jsme neustále vystaveni. Pokud vás trápí únava, bolesti hlavy či kloubů, pak může být na vině špatný životní styl. Než se vydáte do lékárny pro zázračné doplňky stravy, zkuste si nejprve namíchat elixír zdraví v podobě ovocných šťáv. „Nakopnete“ tak váš organismus a podpoříte jeho přirozenou obranyschopnost.

 

Pomohou s hubnutím

Potřebujete-li na poslední chvíli doladit formu do plavek a zhubnout nějaký ten nadbytečný kilogram, pomocí šťáv se vám to lehce povede. S jejich množstvím to ale nesmíte přehánět, protože obsahují také dost jednoduchých cukrů. Ty ovocné si proto dopřávejte spíše v první polovině dne nebo po náročném fyzickém výkonu, zatímco ty zeleninové bez obav zařaďte kdykoli.

 

Osvěží

Toužíme-li v parných letních dnech po osvěžení, pak jsou ovocné a zeleninové šťávy tou správnou volbou. Obzvlášť po těch obohacených citronem se můžeme přímo utlouct. Zapomeňte ovšem na kupované džusy, ve kterých se nachází spousta konzervantů, cukrů a dalších chuť „vylepšujících“ složek. Fresh drinky si zvládnete připravit sami v pohodlí domova, stačí mít k ruce ty správné pomocníky. Třeba jako je odšťavňovač OS-101 od společnosti Orava, kteří si oblíbili nejen milovníci zdravého životního stylu. Díky vysoce výkonnému motoru si lehce poradí s každým ovocem, příprava čerstvých šťáv tak bude rychlá a jednoduchá. Stejně jako následné čištění přístroje. Odstředivka z ušlechtilé oceli se pyšní odolností i dlouhou životností, oceníte i bezpečnostní spínač a protiskluzové zajištění odšťavňovače, které se postará o jeho dostatečnou stabilitu. Tak připravte si zdravou a lahodnou pochoutku podle vaší chuti – nikdy to nebylo snazší!