Do Mělníka nejen za vínem

Mělník je nádherná obec nacházející se ve Středočeském kraji zhruba 30 kilometrů na sever od Prahy. Je známé především soutokem dvou našich největších řek, tedy Labe a Vltavy. Každoročně se k tomuto místu vypraví stovky zvědavých turistů. Pokud se soutok rozhodnete navštívit i vy, dáme vám v dnešním článku pár tipů, kde se ubytovat.

 

Ubytování v Mělníce

Jednoznačně bychom vám doporučovali ubytování uvnitř města. Mělník totiž disponuje nádherným historickým centrem, v němž se nachází mnoho krásných hotelů. U většiny z nich můžete pohodlně zaparkovat své auto, takže vám odpadnou starosti s problematickým parkováním ve městě. Na dovolenou si s sebou můžete vzít i svého domácího mazlíčka, který je ve většině hotelů taktéž vítán. Samozřejmostí jsou snídaně v ceně a internet zcela zdarma.

 

Co v Mělníce musíte vidět?

Jak už bylo řečeno, Mělník je nádherné město a byl by proto hřích detailněji jej neprozkoumat. Můžete obdivovat historické centrum ležící na vrcholku, kolem kterého se vine potůček Pšovka. Stejný název měl i původní slovanský kmen, jenž na tomto území v 10. století žil. Při procházení centrem narazíte na Hotel u Rytíře, neboť se nachází přímo uprostřed pěší zóny. Jeho služby ocení zejména rodiny s dětmi, neboť je zde k dispozici sedm plně vybavených apartmánů s kuchyňkou, kde se vám dostane potřebného pohodlí i soukromí.

 

Zámek Mělník

Za zmínku stojí i barokní zámek stojící na vyvýšeném místě nad řekou. Byl původně vystavěn ve středověku jako sídlo ovdovělých českých královen. Postupem času byly k zámku přistavěny další části, čímž získal svou dnešní podobu. Hned vedle se nachází Penzion u Zámku Mělník, kde jsou k dispozici dva pokoje a čtyři apartmány. Všechny pokoje jsou velice originálně zařízené, takže se zde budete cítit doslova jako v pohádce.

Jestliže právě přemýšlíte nad letním výletem, přidejte do svých možností město Mělník. Jeho návštěvy určitě nebudete litovat.