4 důvody, proč topit dřevěnými peletami

Ať už řešíte rekonstrukci domu, nebo jen přemýšlíte, jaký druh vytápění zvolit, nezapomeňte vzít v úvahu dřevěné pelety. Kromě příznivé ceny, která pro vytopení běžného rodinného domu mnohdy vychází výrazně levněji v porovnání s plynem a elektřinou, nabízí i celou řadu dalších výhod. Více se dozvíte v tomto článku.

 

Ekologický a obnovitelný zdroj energie

Dřevěné pelety obsahují pouze dřevo bez dalších pojiv nebo přídavných látek. Jde tak o ekologičtější palivo v porovnání s uhlím. Se správným lesním hospodářstvím jde navíc o obnovitelný zdroj energie. I to mohou být důvody, proč se rozhodnout právě pro dřevěné pelety.

 

Čistá manipulace a skladování

Nepráší, nešpiní a díky praktickému balení v plastových pytlích jsou pelety chráněné před vlhkostí. Snadno se s nimi manipuluje a jsou nenáročné na výběr vhodných prostor pro skladování.

 

Minimální množství popela a snadné dávkování

Kvalitní dřevěné pelety kategorie A1 neobsahují příměsi kůry, a obsahují tak pouze 0,7 % popela. To značně usnadňuje frekvenci údržby kotle. Pokud se již přeci jen nějaký popel nastřádá, je možné ho bez problémů využít na kompost či pro zahradní hnojení.

Díky svému tvaru a malým rozměrům se dřevěné pelety velmi dobře dávkují. Toho se využívá u moderních automatických kotlů, které nabízí maximální pohodlí bez nutnosti častého přikládání a zároveň efektivní využití paliva.

 

Příznivá cena

Další velkou výhodou dřevěných pelet je jejich cena. Mají velmi dobrou výhřevnost, takže se v klidu zvládnou postarat o vytápění během celé sezóny. Pokud jde o hlavní topivo, vyplatí se objednat větší množství na paletě. Cena za jednotku bude nižší a více se vyplatí i náklady na dopravu. Pro ještě větší úsporu objednávejte mimo hlavní sezónu za takzvané letní ceny. Budete mít navíc jistotu, že dodání proběhne včas.