4 metody, jak se zbavit škůdců

Ať už na zahradě nebo v domácnosti, škůdci nás opravdu mohou potrápit. Najděte si způsob, jak se škůdců zbavit jednou pro vždy. Můžete vyzkoušet pasti, pachové odpuzovače nebo otrávené granule a gely. Inspirujte se a vyberte si, co vám bude nejvíc vyhovovat.

 

Pasti na škůdce

Ti, kteří se chtějí vyhnout zabíjení škůdců, tak si mohou vybrat pasti na škůdce. Je důležité past umístit tam, kde se škůdci nejvíc pohybují. To znamená třeba najít vhodné místo ve sklepě, na farmě nebo statku, případně i v domácnosti. Tam, kde past umístíte, musíte místo častěji kontrolovat, abyste potenciálního škůdce, kterým může být například hlodavec, krtek nebo třeba kuna, našli a mohli třeba vypustit do volné přírody.

V ideálním případě dejte do klece něco, co hlodavcům nebo kunám chutná a na tuto dobrotu je nalákejte. Vybrat si můžete dřevěnou past nebo třeba past podobnou kleci. Následně je na vás, jak daleko zvíře odnesete a vypustíte do přírody.

 

Pachové odpuzovače

Zajímavou alternativou jsou také pachové odpuzovače. Ty mají za úkol škůdce odradit, aby se vašemu příbytku, statku nebo třeba sklepu a skleníku obloukem vyhnuly. Tyto pachové odpuzovače můžete umístit kamkoliv do místnosti nebo třeba k hlavním, vstupním dveřím nebo třeba ke sklepnímu oknu, které necháváte častěji otevřené.

Stejně jako pachové odpuzovače mohou působit i bylinky, mezi které patří hlavně aromatické bylinky, tedy levandule, meduňka nebo třeba máta. Ty můžete nasadit do květináče na okno. Skvělým nápadem je také kombinace pachovým odpuzovačů, umocněná aromatickými bylinkami v okolí.

 

Granule

Pokud se u vás škůdci přemnožily a potřebujete je vyhubit, tak můžete vyzkoušet granule. Ty jsou napuštěné jedem tak, aby je škůdce nejdříve pozřel a následně jej otrávili. U granulí si však musíte dát pozor na to, kam je umístíte. Rozhodně by se jim měly vyhnout malé děti a domácí mazlíčci. Granule jsou vyrobené z oblíbených potravin škůdců, proto jsou pro ně velmi lákavé a tento způsob hubení je opravdu účinný.

Myslet však musíte také na to, že smrt škůdce nenastane ihned, ale například hlodavec může granule sníst, následně odběhnout, schovat se třeba pod skříň a tam uhynout. Je tak dobré si pohlídat, kam se škůdce schová, abyste ho nemuseli po nějaké době hledat.

 

Gely

Pro hubení škůdců můžete použít také gel, který je velmi aromatický a pro škůdce chutný. V některých případech škůdce dokonce přilepí na místě, dostane se jim do těla a následně je zahubí. Můžete jej nanést přímo do otvorů, kudy by se mohli škůdci dostat do vašeho bydlení.