Letní osvěžení ve zdravém stylu

Ve slunečných dnech, kdy teploty trhají rekordy, hledáme alespoň malé osvěžení. Samozřejmě bazén je bazén, ale ne vždy máme možnost se jít koupat. Něco na zub ale po ruce mít můžeme.

 

Ochlaďte se jídlem

Dát si k obědu guláš se šesti nebo svíčkovou nemusí být nejlepší nápad, když je za okny tropický den. Těžká jídla nás ještě více unaví a navíc i zahřejí, protože je budeme muset vytrávit a k tomu naše tělo potřebuje pořádnou dávku energie. Lepší volbou je vybrat si jídlo lehké, se spoustou zeleniny a třeba i s potravinami, které mají chladivý efekt. Často máme na podobná jídla sami chuť, aniž bychom k tomu potřebovali dlouhé přemýšlení. Tělo si samo umí říct, co mu udělá dobře a nejen proto v létě vedou ovocné a zeleninové saláty, studené polévky, přesnídávky a smoothie. Ochladit nás zvládne okurka, kterou si můžeme nakrájet a uzobávat nebo si připravit limonádu a slupky z ní jsou navíc skvělou výživou pro pleť. Už naše babičky si přikládaly okurkové slupky na čelo a tváře a svou pleť tak osvěžily a hydratovaly. Chladivý efekt má i jogurt, tvaroh nebo meloun a zapomenout nesmíme ani na bylinky jako jsou máta a meduňka.

Limonády a smoothie jsou nejlepší

Kromě jídla je v létě důležitý i pitný režim. Při dovádění v bazénu nás nemusí ani napadnout, že už jsme dlouho nepili, stejně jako v klimatizované kanceláři nebo ve stínu na zahradě. Proto je dobré si příjem tekutin hlídat a to zejména u dětí. Ideální krmě čisté vody jsou i doma připravené limonády a smoothie. Ovocné a zeleninové koktejly doplní nejen potřebnou vodu, ale také vitamíny a minerály a stejně jako u limonád je jejich výhodou velká variabilita. Jednoduše smíchejte ovoce, zeleninu a bylinky, které máte rádi a rozmixujte. Pak můžete vypít buď jako smoothie, hustý koktejl plný chuti, nebo směs naředit perlivou či neperlivou vodou a připravit tak limonádu. Všechnu práci za vás udělá výkonný mixér Orava RM-1550 s plynulou regulací výkonu až do 30 000 otáček, vy pouze vybere suroviny a pokud je to potřeba, oloupejte je. Mixovací nádoba má objem 2 litry, takže se nebojte dopřát sobě a své rodině pořádnou dávku vitamínů. Výkonný 1500W motor zpracovává suroviny tak, že si uchovají všechny výživné látky, vitamíny i minerály a nerezový nůž se šesti čepelemi se postará i o led nebo obilí.

A až skončí léto, můžete mixér používat pro přípravu krémových polévek a zdravých pyré. Šikovný pomocník si v kuchyni vždy najde své místo a vám pomůže ulehčit práci.