4 nejznámější typy garážových vrat

Čím je na trhu větší množství jednotlivých typů vrat, tím je to složitější s výběrem. Každý typ garáže s sebou totiž přináší jiná specifika, která se hodí pro různá vrata. Věřte však, že investice do pořádných a vkusných vrat se vyplatí, neboť mohou plnit vícero funkcí nemluvě o prostém pocitu radosti a naplnění z krásných vrat, kterými se kromě garáže bude také pyšnit samotný dům.

 

Posuvná vrata

V případě nízkého stropu garáže ideální volbou. Garážová vrata se totiž pohybují po jedné či druhé boční stěně. Navíc i kdybyste se nevešli do katalogových tabulek, dají se vyrobit taktéž na míru. Instalace na stěnu také umožňuje pouze částečné otevření, což oceníte zejména ve chvílích, kdy budete mít naspěch.

 

Dvoukřídlá vrata

Máte-li rádi klasiku, s dvoukřídlými vraty nešlápnete vedle. Jejich robustní konstrukce zaručuje dlouhou životnost. Vyžadují sice prostor před garáží, na druhé straně však nezabírají žádný prostor uvnitř.

 

Výklopná vrata

Instalace se zde nese v opravdu jednoduchém duchu, neboť montáž jako taková nevyžaduje zásadních stavebních úprav. Vyklápějí se směrem ven, tedy před prostor garáže, tudíž je nutné se připravit na nutnost většího místa pro otevírání a zavírání. Jejich oblíbenost však stále roste, jelikož nejsou, co se garáže samotné týče, nikterak prostorově náročné.

 

Sekční vrata

Sekční vrata se staly dominantním typem na poli garážových vrat, zejména posledních několik let se jedná o nejpopulárnější a nejpoužívanější variantu. Není ani divu, velkým lákadlem je jejich promyšlená konstrukce, díky které se vrata zasouvají pod strop. Ocelové lamely zaručují hladkou manipulaci. Přesvědčit může také dlouhá záruka, která svědčí o kvalitním výrobku.

Při výběru garážových vrat si napřed důmyslně a pečlivě rozmyslete, jaký typ vám budete vyhovovat nejvíce, teprve poté jděte po samotné konfiguraci.