10 kroků, jak si užít Vánoce!

Vánoční svátky se rychle blíží a vy pro samou práci a všední starosti nemáte čas ani vydechnout, natož si užít chvilku adventní atmosféry? Nevadí, přinášíme vám seznam deseti tipů, které vás navedou, jak si Vánoce příjemně prožít!

 

1. Nažhavte troubu

Ať již milujete pečení či nikoliv, k předvánočním dnům patří vůně cukroví a vánočky. Třeba také máte v šuplíku osvědčený recept po babičce? Tak nyní pro něj přišel ten správný čas a letos si u hrníčku kakaa a vánočky s marmeládou na babičku a svá dětská léta pěkně zavzpomínáte.

 

2. Jako malí

Bezstarostní a veselí, tak se cítíme všichni při sledování pohádek. Dobře známých i těch nových. Vykašlete se na negativní hodnocení na internetu a zkoukněte je všechny! Uvařte si kávičku, zaberte si pro sebe celou pohovku a pořádně si vychutnejte ten pohádkový maraton!

 

3. Nic originálního

Pokud nemáte ani sílu ani nápady vymýšlet extravagantní dárky, nezoufejte! I maličkosti a klasické dary jsou možná právě tou nejlepší cestou. Pantofle, rukavice, sprchový gel, šampon, trenýrky, slipy, nátělníky a samozřejmě ponožky. Můžete si být jisti, že toto všechno obdarovaný využije po celý rok. A o to přeci jde! Co s dárkem, který je sice originální, ale leží poté v prachu za skříní?

 

4. Zahřejte se

Teplé ponožky, svařáček a hořící krb. Synonymum pohody. A od toho přeci Vánoce a dlouhé zimní večery jsou!

 

5. Vzhůru za rodinou

Využijte volný čas mezi svátky, poberte trochu cukroví či jiných maličkostí a vyrazte konečně navštívit tetu či prastrýce na druhý konec republiky. Zavzpomínejte, zasmějte se a těšte se ze společných okamžiků!

 

6. Všichni ven!

Nasajte zimní atmosféru. Vyrazte na rodinný výlet, horský výšlap, lyže či si postavit sněhuláka před domem! Cokoliv se počítá a společné zážitky pěkně zdokumentujte, ať za pár let můžete společně vzpomínat.

 

7. Koledy

Poslouchejte vánoční písničky a nahlas si i zazpívejte. Uvolníte se a rozdýcháte.

 

8. Provoňte si byt

Co víc může být na Vánoce, než vůně – jehličí, purpura nebo Františci, které stačí zapálit a nechat doutnat. Naši předci věřili, že zahánějí svým dýmem zlé duchy a nemoci. A to se v této době hodí!

 

9. Dekorujte

Vyzdobte si svátečně každý kout, prostor před domovními dveřmi i jídelní stůl. Svátečně tak naladíte i sebe a všechny, kteří vás navštíví.

 

A konečně za 10. 

Buďte ve své vánoční chvíli opravdoví. Jen stěží objeví kouzlo těchto svátků ten, kdo nemá Vánoce v srdci. Zapomeňte na stres, shon, pesimismus a i na to, že by se vánoční kouzlo skrývalo v drahých darech.