4 tipy na vánoční dárky pro kutily, zálesáky a prostě správné chlapy

Říká se, že vybírat dárky pro muže je složitější. Ženu potěšíte šperkem, oblečením, kosmetikou. Existují takové univerzální dárky se zaručeným úspěchem také pro muže? Existují! Aspoň pokud máte doma kutila, rybáře, myslivce či dobrodruha.

Nečekejte tipy na dárky pro zhýčkané muže, jejichž hlavní starostí je, jaké si koupit boty. Ty tady nedostanete. Zaměřujeme se vyloženě na muže, kteří mají rádi přírodu, rádi manuálně pracují, přežijí noc ve stanu, mají domácí dílnu, jezdí na chatu, chodí na ryby či do lesa. Co by takové typy mohlo pod stromečkem potěšit?

1. Kvalitní oblečení pro myslivce, rybáře i milovníky outdoor aktivit

Myslivectví ještě stále nevymizelo, dnešní mladí však chodí do lesa i za jiným účelem. Pozorují zvířata, loví ty nejlepší fotografické snímky a poznávají svět. Do českých i světových lesů, luhů a hájí je však potřeba kvalitní oblečení i obuv.

Ideální je samozřejmě takové oblečení, které na sebe v přírodě nepoutá příliš pozornosti – zářivě svítivá bunda je tedy nevhodná. Lepší jsou lovecké bundy v khaki a přírodních odstínech. Podobnou radost udělá i zimní lovecká obuv či další lovecké potřeby. Jaké konkrétně vybrat? Záleží na vašich finančních možnostech. Dobrá bunda Deerhunter či bunda Harkila stojí tisíce, ale zase vydrží věčně.

2. Svářecí technika pro domácí kutily

Tráví váš drahý manžel, přítel, tatínek nebo dědeček veškeré volné chvíle v dílně? Nebo víte, že ho vždy spolehlivě najdete v garáži? Pak se zaměřte na technické vychytávky do dílny. Zamyslete se, zda pracuje se dřevem, kovem nebo jiným materiálem.

Dárků na toto téma se dá vymyslet spoustu od nové aku vrtačky přes sadu šroubováků až po potřeby na sváření. Pěkným dárkem jsou klasické invertory, a pokud se obáváte, že svářecí invertor se už v dílně nachází, co třeba svářečka na plasty? Ta je cenově dostupná.

3. Ochranné pracovní pomůcky pro větší bezpečí

Máte o svého tatínka či manžela strach, když vidíte, v jak rizikovém prostředí pracuje? Pak budou skvělým vánočním dárkem pracovní oděvy či ochranné pracovní pomůcky. Jestliže chodí do lesa na dřevo, vhod přijdou chrániče sluchu nebo kožená obuv s protipořezovou ochranou. Ještě lepší ochranu zaručí přímo ochranná přilba. Tohle všechno vyrábí známá značka Husqvarna a právě výrobky Husqvarna jsou jako dárek ideální. Ukazují, že jste neváhali investovat do kvality.

4. Nůž pro správného muže

Každý správný dobrodruh potřebuje svůj nůž. Vezme si ho do dílny i na výšlap do hor, protože co kdyby zrovna přišla jeho chvíle? Můžete pořídit přímo hotový nůž, nebo investovat do stavebnice nože. Výroba nože obdarovaného zabaví, a navíc získá záruku, že je nůž z kvalitní ocele. Se stavebnicí je výroba nožů opravdu jednoduchá, obsahuje čepele, střenky a další důležité součásti, které stačí jen sestavit. Pro kutila to bude hračka.

Necháte se inspirovat? Co najde pod stromečkem váš kutil či dobrodruh?