Jaké jsou možnosti financování bydlení

Chcete začít stavět a řešíte otázku financování? Podívejte se na všechny své možnosti, jak si splnit svůj sen o bydlení. Využijte hypotéku, prodejte starší byt nebo se zajímejte o spořící účty, případně použijte peníze ze spoření. Víte, jaké jsou všechny vaše možnosti?

 

Kolik peněz budete potřebovat

Než začnete řešit, kde sehnat finance na stavbu domu, případně pořízení si již hotového bydlení, měli byste vědět, kolik přesně budete potřebovat. Zjistěte na svých spořících účtech, kolik peněz máte již našetřených a jaká částka vám bude zbývat. Možností máte několik, mezi nimi půjčka od rodičů, využití stavebního spoření, případně hypotéka.

 

Koupě pozemku

Do celkové částky nezapomeňte započítat i cenu pozemku, pokud jej již nevlastníte. Vyberte si pozemek v lokalitě, kde si dovedete představit spokojený rodinný život. Nemusíte se bát ani úzkého stavebního místa, kam je možné postavit katalogový dům, ale stejně tak individuální dům, který se přizpůsobí vašim potřebám.

 

Jak by měl dům vypadat

Rozmyslete si také, jak by měl váš vysněný dům vypadat. Zda se bude jednat o nízkopodlažní bungalov nebo dáte raději přednost dvoupatrovému domu, například ve stejně plánované zástavbě. Při projektování domu si rozvrhnete jednotlivé prostory a určíte, kde bude jaká místnost.

 

S hypotékou za specialisty

S financováním bydlení si nechte poradit od odborníků. Jen oni vám zajistí nejlepší úrok a krok po kroku vás provedou veškerými smluvními podmínkami a stavební dokumentací. Hypotéční specialista vám pomůže zařídit i ocenění pozemku, stejně jako vznikající stavby.

 

Financování vlastními prostředky

Pokud jste se rozhodli, financovat své nové bydlení vlastními prostředky a stavět svépomocí, měli byste myslet na zadní vrátka. Najděte alespoň víc možností, jak sehnat stavební materiál, ideálně na jednom místě a ušetřete za jeho dopravu.