4 věci, které musíte udělat před Štědrým dnem

Předvánoční hektické období se pomalu blíží do finiše, ale vy máte určitě stále plnou hlavu myšlenek na to, zda jste na něco nezapomněli. V ideálním případě byste si měli důležité úkoly napsat na papír a když je splníte, jen si je odškrtnout. To ale většina z nás nedělá. Proto vám chceme připomenout čtyři důležité věci, které byste měli před Štědrým dnem udělat.

 

Předvánoční úklid

Začněme tím nejméně příjemným: úklidem. Někde v hlavě máme totiž zakódováno, že než k nám přijde Ježíšek, měly by naše domovy zářit čistotou. S úklidem to sice nemusíte úplně přehánět, ale určitě se budete cítit příjemněji, když si štědrovečerní večeři budete vychutnávat v uklizeném bytě. Vytřít, vyluxovat, utřít prach, to by měla být samozřejmost. Samozřejmostí by mělo být také umytí oken. Zapatlaná a špinavá okna vám vánoční atmosféru určitě nevykouzlí a jen zastíní jakoukoliv dekoraci, kterou do nich zavěsíte.

TIP: Než udeří ta pravá zima, ujistěte se, že je na ni vás dům připraven. V tomto článku najdete rady, jak na to.

 

Vánoční dekorace

Bez vánoční výzdoby by to opravdu nešlo. Základem je výzdoba oken a dveří a na stole postavený adventní věnec, ale fantazii se v tomto ohledu meze nekladou. Zkuste například na záclony připnout malé větvičky s červenou mašličkou, dát po celém bytě svíčky či do vázy naaranžovat větve jehličnanů, na které pověsíte perníčky, nasušený a na kolečka nakrájený pomeranč, bukvice a šišky.

 

Pohled a vánoční přání

V tomto období si člověk více než kdy jindy uvědomuje, jak má kolem sebe mnoho skvělých lidí, a i když s nimi možná nejste v pravidelném kontaktu, stále tvoří důležitou součást vašich životů. Nezapomeňte jim proto nějakým způsobem dát najevo, že jste si na ně vzpomněli.

Někdo to vyřeší klasickou esemeskou, někdo dává přednost tradičnímu zasílání pohledů. V tomto případě si spíše řekněte, jaká forma by mohla konkrétní osobě udělat větší radost. Vaši prarodiče, tety a starší známí určitě více ocení zaslaný pohled, který si schovají jako vzpomínku na vás, zatímco mladší ročníky potěší i zpráva v mobilu.

 

Dárky

Je pravda, že na Vánocích je nejdůležitější být s lidmi, které máte rádi a že to opravdu stačí, ale přece jen k Vánocům dárky patří. Dokážete si představit ten výraz v dětských očích, kdyby pod stromečkem žádné nenašly? Obdarovat své dítě snad nikdo z vás nezapomene, ale nezapomeňte ani na své přátele a příbuzné.

Dospělí určitě ocení vlastnoručně vyrobené dárky, které budou symbolem toho, že jste si na ně vzpomněli.