5 důvodů, proč na zimu izolovat dům

Bydlet v rodinném domě je naprosto jiné, než bydlet v paneláku. Chybí zde spolunájemníci, není slyšet každý krok souseda nad vámi a pozemek kolem domu zaručuje soukromí i při pobytu venku. Domy však mají i svá úskalí, je potřeba myslet na opravy a zvyšování komfortu bydlení a také na zimu. Náklady na topení jsou totiž jednou z nejvyšších částek v rodinném rozpočtu. Ušetřit náklady, udržet doma více tepla a zvýšit komfort bydlení dokáže izolace stropu. Zde je 5 důvodů, proč si tepelná izolace zaslouží pozornost.

 

1/ Izolace domu snižuje finanční zatížení

Jedním z hlavních důvodů pro rozhodnutí k objednání tepelné izolace je snížení nákladů na topnou sezónu v řádech několika desítek procent, což v rodinném rozpočtu již znatelně pocítíte.

 

2/ Investice, která se vrátí

Oproti zateplení fasády nebo výměně oken a dveří v celém domě je investice do tepelné izolace domu nízká. Návratnost mimo jiné určuje také způsob a kvalita provedení systému. Když si zvolíte izolaci stropu od společnosti IP Polná, je návratnost vaší investice jen pět let.

 

3/ Ušetříte i za klimatizaci

Izolace stropu vám nebude šetřit peníze jen v zimě ale i v horkém létě díky snížení využívání klimatizace. Málokdo si totiž uvědomuje, že používání klimatizační jednotky je až čtyřikrát dražší, než vytápění domu. Plus samozřejmě také nutný servis a péče o klimatizaci.

 

4/ Stačí zdroj tepla s nižším výkonem

Správně zaizolovaný dům nepotřebuje vytápět obrovským kotlem, ale bude plně postačovat i obyčejný zdroj s menším výkonem. Teplo totiž nebude utíkat a tak není nutné stále topit na plný výkon, což se samozřejmě projeví i na pořizovací ceně zdroje tepla i nákladech na jeho používání.

 

5/ Širší možnosti prostorového uspořádání

Majitelé domů znají nutnost dávat nábytek dál od stěn a především ten, kde tráví čas. Sedačky, křesla i postele můžete bez problémů v izolovaném domě dát přímo ke stěnám a není nutné se bát chladu, který z nich šel. Interiér tak můžete uspořádat podle potřeb svých a nikoli podle vzdálenosti stěn.

 

Vsaďte na foukanou minerální izolaci

Foukaná minerální izolace k nám přišla ze Skandinávie a je prověřenou technologií po celém světě. V porovnání s klasickým zateplením fasády se u této technologie izoluje pouze strop a to se samozřejmě odráží i na výsledné ceně, která je mnohem nižší než u tradičních metod. Realizace je navíc hotová během několika hodin a izolace ihned začíná fungovat.