5 neobvyklých použití garáže

Pro většinu z nás slouží garáž jako místo k parkování auta, případně motorky nebo jízdního kola. Přesto může mít tento prostor, který je součástí domu nebo stojí poblíž domu, i jiné využití. Inspirujte se těmi nejzajímavějšími a nebojte se využít vaši garáž nejen k parkování auta.

 

1) Garáž jako zahradní domek

Pokud máte omezené místo na zahradě a potřebujete někde uchovávat zahradní nábytek a pomůcky k zahradničení, tak si můžete garáž přetvořit v zahradní domek. Nemusíte rušit garáž k parkování, ale stačí vyhradit třeba jen část garáže. Při pořizování garážových vrat se můžete inspirovat digitálním potiskem garážových vrat například v dekoru dřeva a vaše garáž tak získá zcela nový vzhled.

 

2) Dílna a pracovna v jednom

Pro mnohé je garáž místem, kde mají ponk a nářadí. Garáž je tak skvělým místem pro dílnu. Nezapomeňte si ji vybavit dostatečným množstvím regálů, poliček, skříněk a úložných boxů. V takto upraveném prostoru s přehledným umístněním nářadím vám půjde práce téměř sama.

 

3) Místo pro zkoušení kapely

Určitě jste slyšeli o hudebních kapelách, které začínali v garáži. Pokud máte doma hudební nástroje a s přáteli máte kapelu, nebojte se garáž využít ke zkoušení. Nezapomeňte na přívod elektřiny k zapojení například elektrické kytary a využijte tento prostor nejen pro parkování auta. Pro lepší akustiku se můžete zajímat o rozmístění reprobeden nebo obložení vnitřních stěn garáže.

 

4) Klubovna pro setkávání s přáteli

Garáž nemusí být jen místem pro práci, ale můžete ji přetvořit v klubovnu pro posezení s přáteli. Při výběru garážových vrat, ať už volíte sekční, rolovací nebo dvoukřídlá garážová vrata, vždy vybírejte takové, které vám ušetří místo v garáži. Nebojte se moderního potisku a podpořte tak příjemný vzhled celého vašeho bydlení.

 

5) Bydlení nebo podnikání

Podnikatelé ví určitě své o hledání vhodného prostoru pro výkon své činnosti. V některých případech je garáž ideálním místem pro přestavbu místa v provozovnu, e-shop nebo třeba sklad. Pokud je garáž navíc součástí domu nebo stojí hned vedle něj, bude pro vás pohodlné, že si můžete kdykoliv odskočit domů. V některých případech je garáž vhodná i pro bydlení, samozřejmě je však potřeba přestavět si ji tak, aby vám vyhovoval nejen vzhled, ale také velikost místa.