5 tipů, jak si před Vánoci a během hektických období pohlídat čas

Během adventu jsou dny pro většinu z nás náročnější na time management. Vánoční prodejní a marketingové kampaně, firemní večírky, vánoční besídky dětí ve školách a zájmových kroužcích, posezení s přáteli, občas voňavý punč na adventním trhu a také nákupy dárků, plánování návštěv a povánočních výletů. Jak jenom všechno stihnout a nezbláznit se?

 

Seznamy a pečlivé plánování

Všechno stihnout a na nic nezapomenout se dá jen s pečlivým naplánováním. Diáře a kalendáře mějte vždy při sobě a hned si zapisujte, co je potřeba. Pracovní povinnosti, kampaně, společenské události. Seznamy dárků pro rodinu, kamarády, kolegy. Nákupy potravin, organizování úklidu, pečení, rodinné tradice. To všechno je třeba vést v patrnosti, abyste se v prosinci nezbláznili. A vy si to období chcete přece i užít!

 

Plánovací kalendáře a diáře

Pokud máte v plánu víc než v jiných měsících, musíte k zápisům využít jiné pomůcky. Co třeba diář, který nemá označené konkrétní měsíce, do kterého si budete psát každý rok jenom předvánoční aktivity? Asi už máte některé věci vychytané a vyhovující, které bude stačit jenom přepsat z minulých let. Seznamy věcí, které je třeba nakoupit a zařídit, budou podobné. K nim pak už jenom přidáte letošní aktivity.

 

Kalendář Google

Většina z nás má stále po ruce chytrý mobil a pracuje na počítači. Skvělým pomocníkem je Google kalendář, který je propojený se všemi zařízeními, mobilem, notebookem, tabletem, a navíc posílá upozornění, takže na nic nezapomenete. Na rozdíl od diáře má dostatek potřebných řádků. Stačí jen pečlivě a okamžitě zapisovat.

 

Diáře jako dárky

Reklamní diáře a kalendáře jsou vděčnými dárky ve firmách, které si je mohou nechat vyrobit podle vlastního přání. Také v soukromém životě se nemusíme bát věnovat diář jako dárek. Protože obdarované osoby lépe známe, můžeme vybírat z pestré nabídky značkových i originálních diářů a zápisníků – Moleskine, Paperblanks, Clever minds, fitnes, jógový, kreativní, diář radosti a mnohé další.