5 zajímavých rad pro péči o psa

Být majitelem psa neznamená jen ho krmit a venčit. Nezapomínejte pečovat o jeho srst, drápky a tlapky. Kontrolujte také oči a uši, pečujte o zuby vašeho psa a kromě psí hygieny se věnujte také jeho výchově, hrajte si s ním a občas se nebojte rozmazlit ho nějakým pamlskem.

 

1) Starost o srst

Pravidelná péče o srst a pravidelné praní pelíšku patří mezi důležitou součást péče o psa, kočku i další domácí mazlíčky. Nemusíte psa denně kartáčovat, ale jednou týdně jej vyčešte. Pozornost také věnujte místům, která je někdy nutné vystřihnout a šetrně odstranit. Domácí mazlíčky koupejte jen tehdy, pokud se ušpiní a používejte šampon pro psy. Veškeré oblečení pro domácí mazlíčky perte vždy bez aviváže, ať už jde o vesty či bundy pro pejsky tak hárací kalhotky.

 

2) Kontrolujte oči a uši

Každé ráno odstraňte svému psovi nebo kočce sekret z očního koutku. Použijte k tomu papírový kapesníček, který může být namočený do teplého a jemného odvaru z heřmánku. Oči i uši pravidelně kontrolujte, a pokud má váš domácí mazlíček uši špinavé, tak uši můžete vypláchnout ušním roztokem, poraďte se však s veterinářem, jestli vám první výplach raději ukáže.

 

3) Pečujte o zuby

Dbejte také na chrup psa, který byste měli pravidelně kontrolovat. S jakýmkoliv ulomeným zubem nebo zanícenými dásněmi se ihned obraťte na veterináře a nenechte problémy se zuby zajít daleko. Uvědomte si, jak dokážou bolavé zuby potrápit člověka, u zvířat tomu není jinak. Pokud má váš pes problémy s kousáním, vynechejte na čas tvrdé granule a zkuste těstoviny nebo rýži pro psy, smíchané s rozmixovaným masem a zeleninou. Jednoduchým krokem je pak koupit již hotové kapsičky pro psy.

 

4) Zaměřte se na tlapky a drápky

Po každé procházce prohlédněte svému mazlíčkovi tlapky a kontrolujte i místa mezi polštářky. V zimě tlapky umývejte, pokud váš pes chodí po solených cestách a v létě dávejte pozor, aby váš mazlíček nechodil po rozpáleném chodníku. Myslete také na zastřihávání drápků, pokud nemá kočka ani pes možnost obrousit si je přirozeně, například v přírodě nebo na škrabadle pro kočky.

 

5) Hrajte si se psem

Věnujte svému mazlíčkovi dostatečnou péči a odměnou vám bude jeho spokojenost a hravost. Vybírejte nezávadné hračky, kvalitní stravu a také občas svého čtyřnohého mazlíčka rozmazlete pamlskem.

Každý z nás zná rčení, že pes je nejlepší přítel člověka, chovejte se k němu tedy s láskou a úctou, uvidíte, že vám to mnohonásobně vrátí a bude tak právoplatným členem vaší rodiny.