Sledujte největší souboj mezi ocelovým a dřevěným přístřeškem pro auto

Nezáleží na tom, jaké důvody vedly k nákupu vašeho vozidla. Dokonce ani nezáleží na modelu, značce nebo výkonu motoru. Bez ohledu na kupní cenu automobilu si bezesporu každé zaslouží své parkovací místo, které se současně stane prostorem s dostatečně ochranným charakterem. Přesně takové jsou přístřešky pro auto.

Z finančního hlediska několikanásobně levnější než klasická garáž a z pohledu výstavby vám realizace nezabere více než jedno odpoledne. Jaký je však lepší – dřevěný přístřešek pro auto nebo ocelový.

 

Nejdříve dřevo a pak ocel

Na samém počátku se lidé rozhodovali spíše pro přírodní alternativu a na pozemcích se tak postupně objevovali dřevěné přístřešky pro auto, jejichž vzhled mnohem lépe zapadl do přednastaveného konceptu dřevostaveb.

V posledních letech se misky vah dostávají do zcela odlišného vychýlení a ocelové přístřešky pro auto se v roce 2017 staly nejprodávanějším typem parkovacího stání v tomto segmentu. Oba dva typy mají své výhody a naopak – poslední slovo tak máte vy – pečlivě si výběr promyslete.

 

Přístřešek pro auto s ohledem na design

Ocel a dřevo je od sebe odlišné především svou strukturou. Po vzhledové stránce se mnohem lépe pracuje s přírodním typem, jelikož se lépe hodí do zahrad a k dřevostavbám. Nevýhodou zůstává nutnost se o povrch dřeva pravidelně starat. Kroupy mohou na konstrukci zanechat stopy, ovšem pokud vám nevadí občasné přebroušení a natření dřevěných ploch, přinese vám tento typ přístřešku nezapomenutelnou a nenásilnou atmosféru.

Ocelové přístřešky pro auto oproti dřevěnému povrchu předkládají bezúdržbové pochody. O povrch konstrukce se z dlouhodobého hlediska nemusíte start a přece bude stále vypadat skvěle. Ocel má pevný tvar, ovšem při závěrečném výběru je nejlepší zohlednit architektonický ráz zástavby a zvolit takový tip, který se do daného místa bude nejlépe hodit.