Pro strojovou metodu čištění není žádný problém vyčistit koberce v domácí zoo

Mým celoživotním snem bylo pracovat v ZOO Brno. Mám strašně moc ráda zvířata a mám i doma spoustu knížek o všech možných druzích zvířat. Vedu k tomu i své děti, aby se k nim chovali slušně a neubližovali jim. Samozřejmě i u nás doma je to pomalu jako v zoo. Ale to mi vůbec nevadí, protože zvířata dokážou naplnit člověka něhou a porozuměním.

Jelikož máme dvě děti, tak každé zvířátko musíme mít hned dvakrát, aby to žádnému z nich nebylo líto. Teda kromě rybiček, to netrvali na tom, že musíme mít dvě akvária, takže to máme jen jedno, zato je v něm plno. Máme to místo televize, protože je to prostě nádhera pozorovat.

Takže z práce, kde mám kolem sebe spoustu divokých zvířat, tak dojdu domů a čeká mě „domácí zoo“. Jelikož máme i králíčky, kteří prostě dělají bobky, kde je napadne, když jsou puštění, tak je opravdu veselo. Musíme to ihned uklízet, jelikož máme i psy a ti když najdou bobek dřív, než stačíme zareagovat, tak určitě víte, co s ním udělají. Jelikož máme doma spoustu zvířectva a dvě děti, tak dávají našim kobercům opravdu hodně na frak.

Domácí čištění vždycky nezabere a navíc jsem pak strhaná jak nějaká stará bába. Takže jsem od domácího čištění koberců upustila a rozhodla jsem se využít profesionálních služeb úklidové firmy. Od kamarádky jsem dostala tip na takovou firmu, tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Je to firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se zabývá strojovou metodou čištění koberců Brno.

Zavolala jsem na centrálu a domluvila jsem si termín čištění. Přijeli pracovníci firmy a vysvětlili mi, jak to bude probíhat. Nejdříve si obhlídli terén, aby věděli, kolik mají namíchat chemie. Tu nanesli jako první, protože se musela nechat nějakou dobu působit. Má dezinfekční účinky a váže na sebe veškerou nečistotu, alergeny, roztoče a bakterie. Což je super, když máte doma děti a ještě k tomu zvířata.

Po uplynutí doby působení chemie začali kartáčovat koberce velkým kotoučovým strojem s vysokým šampónovacím kartáčem, kterým jsou schopni vyčistit i koberec s vysokým vlasem. Přejížděli jím po celých plochách koberců, na kterých vznikala pěna s navázanou špínou. Po ošetření koberců kotoučovým strojem pustili vysoce účinný turbo vysavač, kterým odsáli všechnu pěnu z koberců.

Nemohla jsem se dočkat, až se budu moci dotknout koberce. Na omak byly koberce téměř suché, vlasy se opět napřímily a barvy se na nich také krásně rozjasnily a bylo opět poznat, co je na koberci vlastně za barvu. Jsem ráda, že mi kamarádka dobře poradila a že to vyšlo naprosto úžasně. Tímto bych chtěla firmě A SERVIS mockrát poděkovat za jejich skvěle odvedenou práci a jejich služby velmi ráda doporučím dál.

Profesionální odmaštění, mytí a nano impregnace podlah Brno

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. provádí zakázky spojené s čištěním a voskováním podlah pro mnoho našich vážených zákazníků, kterým také dokázali vyčistit podlahy považované na odpis. Používají kotoučový stroj a několik druhů zásaditých chemií, které zaručí vytažení nečistot ze spár a struktur podlahy, aby dosáhli precizních výsledků.

02 Koberce 171

Využívají také kyselou chemii tam, kde byla prováděna rekonstrukce či stavba a jsou v podlaze cementové  a vápenaté závoje. Kyselá chemie se nesmí použít na podlahy z ušlechtilých materiálů, protože by mohla výrazně poškodit vzhled podlahy. Zaměstnanci firmy mají obrovské zkušenosti a ví, kde tuto chemii mohou použít a kde ne.

Vždy začínají proces čištění podlah od té nejslabší chemie, protože někdy není třeba hned používat agresivnější verzi chemie, pokud ale nečistoty na slabou chemii nereagují, tak přidávají silnější verzi zásadité chemie. Po několika minutovém působení podlahu podrobí mechanickému procesu kartáčování kotoučovým strojem.

Následně na podlahu aplikují ještě čistou vodu na podlahu, aby byla chemie zneutralizována a znovu vše odsají. Na důkladně vyčištěnou podlahu doporučují aplikovat vosk, neboli průmyslový polymer, který podlahu zakonzervuje. Průmyslový polymer zajistí, že se podlaha nejen dobře udržuje, ale také funguje protiskluzově a podlaha je chráněna před hlubším znečištěním, které se zanáší do spár a struktury podlah.

Životnost průmyslového polymeru je bezmála 1 rok, kdy vám podlahový vosk – polymer velmi levně odstraní a nanesou znovu nový. Firma v komplexním řešení a údržbě zajistí mytí, odmaštění, odprašování, čištění, nano impregnaci, voskování, krystalizaci mramorových podlah. Zajistí čištění, odmaštění podlah pro mastné a potravinářské, chemické, automobilové, výrobní provozy a servisy.

Anti graffiti nátěr, proti plíšňový nátěr Brno, odstraňování graffiti, sanace, likvidace plísně

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vám při útoku vandalů, zajišťuje odstranění graffiti z vašich objektů. Jako jediná firma vám zajistí při aplikaci antigraffiti ochrany naší firmou, následný levný servis odstranění graffiti. Odstranění graffiti z fasád, kde není aplikovaná antigraffiti ochrana, je úspěšné pouze z cca 65%.

03 graffiti 171

Takové fasády je třeba opravit a nechat namíchat fasádní barvu. Z počátku zeslabí graffiti na co nejvyšší možnou úroveň a následně vše zamalují fasádní barvou tak, aby nebyly vidět stíny po graffiti. Musíme ale dodat, že na fasádní barvu působí okolní vlivy, jako je prach, slunce, aj. a tak mění svůj odstín a trefit odstín aplikované fasádní barvy, je velmi složité a napřeno i ze spektrometrem téměř nemožné.

Doporučujeme našim zákazníkům, aby zhodnotili, zda se jejich objekt nenachází v rizikových místech, která mají writteři, graffiťáci v oblibě a tvoří zde svá díla. V těchto místech doporučujeme aplikovat antigraffiti ochranu a předejít tak drahým nápravám, které bezohlední writteři způsobili svým jednáním.

Antigraffiti ochrana zakonzervuje strukturu fasády a tak barva spreje nepronikne hloubkově do fasády. Také ze zkušenosti víme, že sprejeři poznají, že je na fasádě antigraffiti ochrana, tak buď svá díla vůbec nevytvoří nebo po čase zjistí, že nemá cenu je tvořit, protože rychle mizí. Naše úspěšnost odstranění graffiti, za přítomnosti antigraffiti ochrany je 100% a hlavně vám zaručujeme následný a velmi levný servis odstranění graffiti, kdy nás stačí pouze kontaktovat a dohodneme se na čase a termínu odstranění graffiti.

Zpravidla vše odstraníme do 14 dnů, tento termín se mnohdy odvíjí podle klimatických podmínek, protože teplota vzduchu nesmí klesnout pod 10°C, jelikož by odstraňovač dostatečně neučinkoval. Antigraffiti ochranu nabízíme ve dvou variantách. Antigraffiti nátěr nanášíme ve 2 – 3 vrstvách na hladké omítky. Antigraffiti nástřik aplikujeme v 3 – 6 vrstvách na strukturované a porézní povrchy. Životnost ochrany je cca do 6 let a po tuto dobu vám provádíme již zmíněný levný servis odstranění graffiti.

Bohužel na fasádách se na severních a západních stranách objektů šíří nebezpečné plísně. Profesionální řešení je sanace, odstranění plísní účinnou a kvalitní dezinfekci a následně na stěnu, zeď fasádu aplikovat proti plísňový nátěr LSG Brno.