6 tipů, jak stylově vybavit ložnici

Nový nábytek si většinou pořizujeme, když se stěhujeme, ten starý už dosluhuje nebo máme jednoduše chuť na změnu. Ložnici dokáže nové vybavení změnit k nepoznání.

Proč měnit to, co slouží a funguje, říkaly naše babičky a samozřejmě z určitého pohledu měly pravdu. Někdy je ale změna prospěšná, třeba když se v životě posuneme do další fáze nebo získáme jiný pohled na svět. A nebo nemáme žádný důvod, jen si chceme udělat radost a prostředí, ve kterém jsme doma a kde trávíme mnoho času, chceme mít hezčí. Už jen plánování, jak to bude vypadat a který kousek nábytku přijde kam, nám většinou zlepší náladu a na změnu se těšíme. U ložnice se pak jedná i o naše soukromí a místo, kde odpočíváme, a proto chceme, abychom se tam cítili opravdu dobře. V prázdné místnosti se plánuje a měří lépe, v tom je výhodné stěhování, ale ani v již zařízené ložnici to není nezvladatelný úkol. Můžete si zkoušet, jak stylový nábytek do ložnice poskládat, co kam dát a naopak kde by nic být nemělo. V tom je naopak výhoda místnosti s nábytkem, protože již máme zkušenost, pokud nám někde nějaký kus nábytku překáží, jde špatně otevírat nebo máme problém k němu bez problémů dojít. Při plánování nového se tak těmto chybám už můžeme vyhnout.

Změna nábytku většinou interiéru prospěje. Pokud nechceme řešit jednotlivé kusy vybavení samostatně a chceme mít jistotu, že spolu vše bude ladit, jsou ideální kompletní ložnicové sestavy. Soustředit se pak můžeme na výběr typu dekoru. Dnes již většinou nevyhledáváme těžké skříně vysoké až do stropu, ale upřednostňujeme komody a skříně z moderních materiálů. Úložných prostor bychom měli mít dostatek, ale ne na úkor vzdušnosti a světla v místnosti.

Podle průzkumů prospíme až třetinu svého života. Místo, kde odpočíváme a spíme, by tak na nás mělo působit příjemně. Možná vás překvapí, jak obrovskou změnu atmosféry může vyvolat nový nábytek.