Abyste se o prázdninách nenudili

Výběr našich bestsellerů pro letošní léto udělá radost všem milovníkům zážitků. Dobrodružství, notná dávka adrenalinu a jedinečné chvíle pohody můžete zažít i vy. Stačí si jen vybrat…

Zvířata v pražské ZOO se mají čile k světu. Orangutan Kama slaví 40. narozeniny, tygr sumaterský se vesele množí a nový přírůstek najdete i mezi hrochy. Ideální příležitost se do zoologické zahrady vypravit. Nezapomeňte ale na zadní vrátka, která vám přiblíží svět zvířat, jak jste ho ještě nezažili. V doprovodu ošetřovatele nakrmíte slona, pohladíte žirafu, poznáte mořské akvárium z druhé strany. Zážitek, který potěší hlavně děti. A co teprve se v roli ošetřovatele ocitnout na vlastní kůži? I to vám rádi zprostředkujeme. Vy si pouze vyberete, v jakém pavilonu byste chtěli den strávit.

 

Možná ještě víc než exotická zvířata v ZOO vaše ratolesti pobaví hrátky se zvířátky hospodářskými. Koza Líza a její kolegyně vás naučí, jak vyrábět sýr v domácí sýrárně. Vyzkoušíte si dojení, dozvíte se, jak se dělá máslo či syrovátka, naučíte se pracovat s máselnicí a odstředivkou. Školení pak vystřídá hraní a děti se mohou těšit na krmení a skotačení s kůzlaty a nejrůznější soutěže.

 

V prázdninové škole hrou si můžete vlastnoručně upéct i chleba. A to se vším všudy. Nejprve tedy vymlátit obilí cepy, vyčistit je od plev, umlít na starověkém kamenném mlýnku mouku a pak z ní na ohni upéct placky. Rozeznáte pšenici od žita? Umíte pracovat s ruchadlem? Všechno se naučíte.

 

Ovládají vaše děti jízdu na skateboardu? A troufly by si na takové prkno na kolečkách, které je poháněno elektřinou? Jen ať to vyzkouší. Tahle „raketa na kolečkách“ umí triky, jaké obyčejný skateboard nedokáže.

 

 

 

K letním prázdninám patří neodmyslitelně pobyt u vody. Někdo sjíždí řeky na kanoi, jiný dává přednost vodě stojaté, hluboké. Právě taková je ideální pro naše vodní atrakce. Windsurfing jistě znáte, ale kolik z vás si ho vyzkoušelo? Manipulaci s plachtou a prknem v slabším větru zvládnou i mladší členové rodiny. Stačí absolvovat dvoudenní kurz. Méně známá je atrakce vodní pták, speciální skákadlo, kterým se po hladině budete prohánět jako vodní pták nebo vodoměrka, a to při rychlosti až 30km/h. Než se to ale naučíte, párkrát se vykoupete.

 

Zažít můžete i pocity okřídleného dravce, který se prohání vzduchem, chvíli plachtí a chvíli se řítí střemhlav k zemi za potravou. Takový zážitek vám umožní akrobatický let se zkušeným pilotem. Další popis nemá cenu, podívejte se na . Vaše cesta do oblak nemusí být divoká. Piperem pro dva vám zprostředkuje nevšední pohled na českou krajinu. Vše si stihnete zdokumentovat a ještě budete mít koho držet za ruku.

 

Ještě jsme nedolétli. Ze sbírky leteckých zážitků bychom vám rádi doporučili jeden vskutku speciální. Nechte se s přáteli či rodinou unést Cessnou na jednodenní výlet do rakouských Alp. Vysoké štíty, horská plesa, ledovce a nádherné alpské louky budete mít jako na dlani. Vyhlídkový let si zpříjemníte mezipřistáním a chutným obědem v Salzburku.

 

Naše nejbližší velehory můžete poznávat i ze sedla horského kola a po boku českého průvodce. Zavede vás k salaším vysoko v horách, starým zapomenutým lázním, k horským jezírkům a přes hřebeny hor po cyklostezkách v okolí Zell am See – Kaprunu. Náročnost trasy si vyberete podle své fyzické kondice od 20 do 100 km s celkovým převýšením od 300 do 2000 m.n.m. Malebná zákoutí rozhodně neminete, ať se rozhodnete pro kteroukoli trasu.

 

 

Nemáte v plánu podnikat výpravy do daleka? A co Český ráj? Že už jste viděli? Ale jistě ne ze sedadla historické Tatry 603 a s vlastním řidičem. Pokud se vám tahle představa líbí, nenechte si zážitek ujít. Jste z Prahy nebo se chystáte na její prázdninovou návštěvu? Vybavíme vás pro tuto příležitost profesionálním fotografem, který váš den ve stověžatém městě zdokumentuje nevšedním způsobem. Báječná vzpomínka na jeden letní den.

Vydařené léto plné zážitků přeje DejToNej!