Apple překročil hranici 2 bilionů dolarů a zpřístupnil své akcie drobným investorům

Akcie Applu jsou po jejich rozdělení před pár měsíci mnohem dostupnější a dosáhnou na ně i investoři s nižším kapitálem. Tento technologický gigant se obecně řadí mezi velikány na světovém trhu a není tak divu, že nemalá většina investorů uvažuje nad investicí do jeho akcií. Měli byste do jeho akcií také investovat?

 

Apple je první společností s tržní hodnotou 2 bilionů dolarů

Apple jako první společnost překročil hranici tržní hodnoty 2 bilionů dolarů a dál se může pyšnit titulem největší společnosti na světě. K takové hodnotě mu pomohla nejen pandemie koronaviru a vyšší zájem o jeho služby ale i vlna pozitivity na akciových trzích. Tu způsobila především Trumpova administrativa, která napumpovala do ekonomiky USA biliony dolarů. Zvýšení tržního ohodnocení společnosti tak napovídá tomu, že investoři stále věří v sílu této společnosti a její nabídku výrobků a služeb.

 

Akcie Applu jsou dostupné i drobným investorům

Jednou z možností Applu jak zpřístupnit své akcie více investorům je jejich rozdělení, které tento rok provedl opět v srpnu. V praxi se tedy hodnota akcií z více než 400 dolarů snížila na hodnotu přes 100 dolarů. Investoři tak jednoduše při vlastnění jedné z akcií získali další tři akcie o stejné hodnotě.

Akcie Applu jsou tak dostupné i drobným investorům, kteří však i předtím mohli a stále mohou investovat pouze do zlomků jeho akcií. Většina akciových brokerů totiž nabízí možnost investovat nízké částky do akcií velkých společností jako je Apple, Amazon nebo Microsoft bez nutnosti kupovat rovnou celé akcie.

 

Apple má stále potenciál k růstu

I když by se mohlo zdát, že Apple nemá už kam dále růst je tomu právě naopak. Společnosti se stále daří vyhledávat další možnosti, jak zlepšovat své služby a rozšiřovat tak svoji síť zákazníků. Tu se pokusila rozšířit i v říjnu po vydání svého nového modelu iPhonu. Jeho esem v rukávu by měla být nabídka nových balíčků s názvem „Apple One“, který by mohl přivést více uživatelů především Apple TV +. 

Ta je jedním z dalších želízek v ohni, pokud jde o růst a další postup společnosti a Apple právě do ní vkládá největší naděje. Momentálně tak poměrně nová platforma nabízí seriály a filmy s velkými a slavnými jmény. I přesto je však Apple TV+ stále ve stínu další streamovací platformy Disney + od Walt Disney. Společnost Apple má nyní 550 milionů platících předplatitelů nabízených služeb, přičemž se přibližuje ke svému letošními cíli dosáhnout 600 milionů platících uživatelů. Další segment, kde si chce Apple najít své místo je na poli fitness v podobě online platformy a konkurovat tak společnostem Peloton a Nike.