Spolupráce a výměna technické dokumentace mezi firmami

Pracujete na projektu, který si vyžaduje lepší propojení mezi více firmami? Určitě nikdo nemá rád, když se technická dokumentace připravuje za každého v jiném programu a poté nastává chaos a nekompatibilita. Řešením jsou CAD programy.

 

Přímé načítání výkresů

Dnes každý CAD program musí mít alespoň nějakou formu podpory formátu DWG. Pokud máte vektorové výkresy ve formátě PDF (Adobe Reader), znamená to práci navíc.

Představte si program na technické kreslení, který vás ušetří od konverzí importů či exportů dat. Pracujete s výkresy přímo ve formátu DWG. S možností jejich další CAD editace. Tudíž jste plně kompatibilní s ostatními CAD uživateli, který mohou být vaši spolupracovníci z různých profesí kdekoliv v Čechách, na Slovensku nebo jinde v Evropě. Zní to ideálně, co říkáte?

 

Lehčí přístup k datům

Výměnu a spolupráci BIM dat řeší formát IFC. Od roku 2019 podporuje IFC import a export také GstarCAD. Uživatel programu tak získá přístup k BIM datům přímo v prostředí DWG.

 

Extrakce dat

CAD program na technické kreslení vám pomůže z vašich návrhů vytvořit tabulkový výpis objektů. Pokud boudou vaši kolegové či spolupracovníci požadovat vybrané údaje, dají se jednoduše vložit do Excel tabulky. Taktéž je možné propojit vaše CAD návrhy s Excel tabulkami, pomocí funkce AutoXIs.

 

Pokud jste byli zvyklí na AutoCAD

Za posledních 38 let se v oblasti 2D CAD stal program AutoCAD monopolem a jeho formát výkresů AutoCADu DWG ,, pomyslným” standardem. Mnozí byli zvyklý také na Autocad lt. Do CAD programů, jako jsou například GstarCAD Standard nebo GstarCAD Professional si odtud můžete jednoduše přenést uživatelské soubory a nastavení.

I díky správnému výběru programu na technické kreslení může být spolupráce na projektě s více stranami jednodušší, efektivnější a bez zbytečných zdržení.