Autopůjčovny! Kdy je vhodné vyhledat jejich služby?

V posledních letech se stává půjčování automobilů stále vyhledávanější službou. Samozřejmě nemáme na mysli půjčování automobilů od známých a od rodiny, ale zapůjčení oficiální cestou tedy v autopůjčovnách. Stále velké procento obyvatel ale neví, jaké jsou základní výhody této služby a kdy se vyplatí auto z půjčovny zapůjčit. Na toto téma se detailněji zaměříme v dnešním článku.

 

2 základní služby – krátkodobý a dlouhodobý pronájem vozidel

Ještě než přistoupíme k samotnému představování, kdy se hodí půjčit si auto, musíme si službu půjčení auta rozdělit do dvou základních oblastí. Jedná se o krátkodobé a dlouhodobé půjčení vozu. Každou službu využíváme v odlišných situacích a každá služba má odlišné přednosti. Základem by ale mělo být vyhledání kvalitní autopůjčovny s velkým vozovým parkem. Ideální variantou je, když půjčovna aut má svůj vozový park zásoben novými nebo maximálně rok starými automobily.

 

Kdy se hodí krátkodobé půjčení vozidel?

Krátkodobé půjčení vozidel na přechodnou dobu mohou využívat firmy i jednotlivci. U firem je situace nejčastější, když přijede například zahraniční klient a vy mu chcete poskytnout vůz pro přepravu. Některé autopůjčovny nabízí i možnost půjčení auta i s řidičem. Například společnost Taggart. Jednotlivci vyhledávají krátkodobé zapůjčení především z důvodů poruchy vlastního automobilu, když je vůz v opravě. Nebo v případech, kdy starší vůz už dosloužil a rodiny nechtějí nákup nového vozu uspěchat.

 

Dlouhodobý pronájem pro ty, kdo se nechce zadlužit

Jen málokdo má v dnešní době na účtu částku půl milionu korun, aby si za ní mohl pořídit nový vůz. Většina osob se musí na dlouhá léta zadlužit, aby si mohla vůz dovolit. Každý měsíc tak jste nuceni splácet půjčenou částku. Mnohdy, když se na autě nějaká součást porouchá, tak na její opravu už prostě nezbývají peníze. Dlouhodobý pronájem auta tuto situaci dokáže vyřešit. Pravidelně každý měsíc platíte jen smluvenou částku za pronájem. Půjčovna se stará o servis automobilu a také o veškeré náklady s údržbou.

Příklad kvalitní autopůjčovny na našem území najdete na www.taggart.cz.