Budování moderního interiéru za pomocí tekuté tapety

Vybudování moderního a designově nadčasového interiéru není až tak těžkým úkolem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Možná si teď říkáte, že jde o otázku peněz. Po pravdě řečeno je tomu právě naopak. Vytvořit vkusný interiér s minimálním množstvím finančních prostředků je to, o čem se tady bavíme. Představme si proto tekuté tapety. Jedná se o horkou novinku na českém trhu, která se ještě doposud nedostala do širšího podvědomí zákazníků. Mnoho lidí si asi teď představuje, jak by taková tekutá tapeta mohla vypadat, stéká po zdi, nebo se na ní nalévá? Věřte tomu nebo ne, ale ani jedna z uvedených variant není správně. Tekutá tapeta se prodává v pytlovaném sypkém stavu a nanáší se jako štuk.

Tekutá tapeta jako dekorativní omítka

Tekutá tapeta je ve své podstatě dekorativní omítka, která je vhodná takřka do všech pokojů. Příprava materiálu vám nezabere příliš času a nanášení se podobá natahování sádry. Jednoduše ji naředíte vodou podle předepsaného návodu a nanesete na zeď namísto tradičních rolí tapet.

Tekuté tapety přinášejí do světa bytové architektury zcela nový rozměr a v neposlední řadě i výhod. Hlavní přednosti spočívají v komplexnějším použití. Tekuté tapety se dají bez jakýchkoliv obtíží nanést do problematických míst jako jsou oblouky, arkýře. Stejně tak si hravě poradí s vlhčími nebo naopak suššími místnostmi.

Bavlněné tekuté tapety

Tekuté tapety se vyrábějí s celulózy, hedvábí, bavlny a navíc neobsahují žádná chemická ředidla. Další nespornou výhodou těchto tapet je fakt, že nepodvolují účinkům slunečního záření, takže neblednou. Výrobce traduje, že jejich životnost bez jakékoliv změny činí až 20 let.

Dokonce se jedná o výborný izolant, takže vám ušetří nemalé náklady spojené s vytápěním pokojů. Tapeta umí částečně pohlcovat zvuk, čímž se stává skvělým akustickým izolantem mezi dvěma pokoji nebo sousedy.