Boilies – domácí příprava není tak složitá

Už jste přemýšleli nad tím, že si vyrobíte „domácí boilies“? Nebojte se toho, ukážeme vám jednoduchý recept, který není náročný ani finančně.

 

Suroviny pro výrobu:

  • 250 gramů kukuřičného šrotu
  • 150 gramů strouhanky
  • 2 a více lžic vanilkového cukru, 250 gramů krupice
  • 1,5 lžíce medu
  • 6 vajec
  • žluté nebo červené potravinářské barvivo

 

Domácí boilies – jak je připravit?

Krok 1

Nejdříve si do mísy rozbijeme vejce, žloutek s bílkem se musí spojit. Poté k vajíčkům nasypeme vanilkový cukr, kterým těsto osladíme. Pro sladší těsto dáme cukru více. Pak přidáme med pro vůni boilies, která dá návnadě to pravé ořechové. Med používejte pravý včelí. Nakonec přidáváme barvivo – a vzhledem k tomu, že těsto je sladké, použijeme barvy plodu, to znamená barvu žlutou nebo červenou.

Krok 2

Všechny suroviny, které v míse máme, promícháme. Musí se pořádně promísit. Po pečlivém promíchání necháme směs odpočinout a to 15 – 20 minut. Tím se směs lépe koncentruje.

Krok 3

K vajíčkové směsi přidáme všechny sypké složky a pořádně zamícháme. Musí nám vzniknout krásné těsto, které nesmí být ani moc suché a ani moc mokré. Pokud bude těsto lepit, přidáme trochu více sypkých složek. Pokud se stane opak, do směsi nalijeme rostlinný olej. Povedlo se vám vytvořit těsto „tak akorát“? To poznáte podle toho, že je těsto jakoby gumové, nesmí se lepit na prsty. Nyní dáme těsto do mikrotenového sáčku a necháme jej alespoň 20 – 30 minut odležet.

Krok 4

Jakmile si těsto odpočinulo a natáhlo do sebe všechny potřebné látky, vytáhneme jej ze sáčku a tvoříme z kousků těsta válečky, ze kterých potom vytvoříme kuličky. Znáte vychytávku „rollball“? Práci vám značně zjednoduší.

Krok 5

Nyní si připravte hrnec s vroucí vodou a sítem, které umístěte nad vroucí vodou. Kuličky dejte na síto a vařte v páře zhruba 5 až 8 minut. Uvařené kuličky odložte na utěrku a necháme je oschnout.

A je hotovo – povedl se vám recept na domácí boilies?