2_ariston_si_1

Bojler? Slovo z angličtiny..

Bojlery a ohřívače vody jsou v dnešní době velmi časté v rodinných domečcích. Zajisté se totiž každý sprchuje v teplé vodě. A ta se musí nejdříve ohřát, čemuž odpovídá anglické „boil“ a od toho je následně i slovo bojler. Nejspíše nikdo z nás už si neumí představit, jaké by to bylo bez teplé vody.

 

 

 

Bojlery a ohřívače jsou často vyrobeny s ocelového smaltovaného plechu. Samozřejmostí je, že některé kousky jsou i z  plechu nerezového, ale jejich cena je o něco vyšší než u těch smaltovaných.

Ohřívání vody několika způsoby

Samotná voda v bojleru se může ohřívat několika způsoby.  Nejčastějším způsobem je ohřev vody pomocí elektrické topné jednotky, což je využíváno v elektrických bojlerech. Dalším hojně využívaným způsobem je takzvaný kombinovaný ohřev, který se nachází v kombinovaných bojlerech. Tam dochází k ohřevu vody jinou topnou vodou, která vznikla například u kotle na tuhá paliva a pakliže tento kotel netopí, je voda ohřívána elektrickou spirálou.

2_ariston_si_1        2_sortiment-n_1_PP        2_tatramat_vts_1

Chcete ušetřit přes léto? Pak sáhněte po solárním bojleru!

V poslední době často vidíme solární panely na střechách domů či na zahradě, a tak žádnou novinkou nejsou ani solární bojlery. Ty jsou ohřívány vodou ze solárních kolektorů a to hlavně v létě, kdy slunce svítí nejčastěji a hlavně nejdéle.
Největší nabídka bojlerů na Topeni-koupelny.cz

Největší nabídku kvalitních bojlerů nalezete hlavně na www.topeni-koupelny.cz. Jedná se o firmu, která je ověřená zákazníky, držitelem certifikátu a členem Asociace pro elektronickou komerci  (APEK). Zboží rozesílá po celé České republice a tak si jej může objednat opravdu kdokoli. Nákup u firmy Topení – koupelny tak bude jistě spokojeností na obou stranách.