Brýle jako handicap? Naopak! Jaké vybrat a jak je nosit?

Nošení brýlí máme mnozí z dětství spjato s posměšky a nejrůznějšími poznámkami. Není se proto co divit, že jsme se za ně v dětství často styděli. Naštěstí v dospělosti se karta obrátila, a to, co jsme dříve vnímali jako handicap, se stalo naší předností. Aby nám brýle opravdu slušely, musíme ale dodržet pár pravidel.

 

Módní trendy ano, ale…

Dioptrické brýle jsou víc než jen pomůcka ke korekci zraku nebo obyčejný módní doplněk. Tvoří totiž nedílnou součást naší osobnosti. Vybrat ty správné ale není jen tak. To, že se vám nějaké líbí a vypadají dobře na modelce v katalogu, ještě neznamená, že budou slušet i vám. S brýlemi je to v podstatě stejné jako s oblečením, musí vám jednoduše padnout – velikostí, tvarem, stylem. Neřiďte se proto výhradně aktuálními módními trendy. Nadělila-li vám matka příroda drobný kulatý obličej, pak velké kulaté obroučky nebudou správnou volbou, bez ohledu na to, jak moc trendy jsou.

 

Podtrhněte vaši osobnost

Brýle musí korespondovat s vaší osobností i životním stylem. Svou roli hraje i to, zda vybíráte dámské sluneční brýle nebo ty dioptrické, na volný čas, do zaměstnání nebo na sportovní aktivity. Zatímco v prvním případě si můžete dovolit být odvážnější, ve druhém to bude chtít něco serióznějšího a usedlejšího, ve třetím pak něco hodně odolného. Ať tak či tak, vždy by měly podtrhnout vaši osobnost, zvýraznit přednosti a přitáhnout pozornost k vašim krásným rysům. Nebojte se ukázat svou osobitost a ženskost v každé situaci.

 

Nebojte se extravagance

Nechybí-li vám odvaha a rádi přitahujete pozornost okolí, vsaďte klidně i na extravagantnější dámské dioptrické brýle. Třeba v podobě netradičních tvarů, barev nebo materiálů. Volit je rozhodně z čeho. Právě široký výběr se ale může stát také kamenem úrazu. Snažte se ho proto maximálně zúžit – vyfiltrujte ty, které se nehodí k vašemu tvaru obličeje nebo barevnému typu, to znamená, že se „bijí“ s tónem pleti, barvou očí, barvou vlasů. Studeným typům budou slušet chladné pastelové odstíny, jako je stříbrná,šedá, kakaově hnědá nebo modrá, teplé naopak vyniknou v hřejivých tónech  hnědé, žluté, zlaté, červené nebo tmavě zelené.

 

Nezapomínejte na líčení

Nezapomínejte patřičně sladit také líčení. Důležitou úlohu sehrává správně upravené obočí, právě ono totiž – pro někoho možná trochu překvapivě – přitáhne díky brýlím pozornost. Aby oči nebyly za skly tak „utopeny“, použijte oční stíny a řasenku. Upřednostněte ale tu objemovou a ne prodlužující, prokáže vám daleko lepší službu. Spodní řasy nemalujte vůbec, mohly by totiž „házet“ stín a na vaší tváři tak vytvořit unavený výraz. Tak noste brýle s grácií a elegancí sobě vlastní a udělejte z nich nepostradatelnou součást vaší osobnosti!