Jaká jsou kritéria pro výběr sprchového koutu?

Čeká vás renovace koupelny a vy přemýšlíte, jaký sprchový kout se v ní bude vyjímat? Výběr sprchového koutu není zrovna jednoduchá záležitost, závisí na mnoha aspektech, proto byste měli být při jeho volbě důslední. My jsme pro vás připravili pár základních tipů, které vám výběr zjednoduší.

 

1. Konstrukce

Typ konstrukce se odvíjí na stylu vaší koupelny. Pro lehčí moderní design se do koupelny více hodí sprchové kouty tzv. bezrámové, kdy celou konstrukci tvoří bezpečnostní skla a panty – tím je koupelně dán nádech luxusu a elegance. Zajímavé řešení poskytují i sprchové kouty s půlrámovou konstrukcí, kterým chybí svislé rámové profily. Díky posuvným dveřím šetří spoustu místa. Rámová konstrukce zase kopíruje všechna skla či výplně a působí mnohem pevněji.

2. Materiál rámu a výplně

Nejvíce používaným materiálem rámů je hliník a plast. Hliník může být barevně upravován  či pochromován, plast je zase velmi odolný vůči nárazům, korozi apod. Nezapomínejte ani na materiál výplní, ten je často vyráběn z bezpečnostního skla, plastu, či lamel.

 

3. Tvar a velikost

Disponujete velkou koupelnou? Obdélníkové sprchové kouty se do velkých prostor hodí nejvíce. Čtvercový kout a rohový sprchový kout jsou zase vhodné pro menší koupelny, a pro výjimečný design jsou čím dál více oblíbené sprchové kouty atypické.

 

4. S vaničkou nebo bez vaničky

Výběr sprchového koutu taky záleží na tom, zda jej usadíte přímo na podlahu, která musí mít odtokový spád, nebo na sprchovou vaničku, která oproti podlaze poskytuje snazší údržbu. Pro lehčí vstup volte vaničky s nižším rámem, pokud se však rádi koupete, ale vanu si dovolit nemůžete, vybírejte mezi vaničkami vyššími a  sedacími.

5. Způsob otevírání dveří

Volba dveří závisí na tvaru a velikosti sprchového koutu. Můžete si tak vybrat dveře posuvné, zalamovací, pantové nebo shrnovací. Záleží, jak velkou koupelnu máte.

Pokud máte rádi „všechno na jednom místě“, doporučujeme webové stránky firmy Keraservis, která se zabývá prodejem kvalitního a designově jedinečného, koupelnového nábytku a vybavení.

Vždy je ale nejlepší vidět veškeré koupelnové vybavení na  vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně  a Ostravě. Rádi vám tam s realizací vaší nové koupelny odborně poradíme.

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.keraservis.cz/