Bydlení v centru metropole obklopen přírodou – Rezidence Prachnerova

Aktuální trendy a tlak na developerské společnosti či soukromé projektanty roste úměrně s poptávkou po zdravějším bydlení. Lidé si přejí být na dosah infrastrukturních tepen a zároveň požadují optimální podmínky pro rodinný život s dětmi v čistém prostředí. Na první pohled zdánlivě neslučitelná přání se proměňují ve skutečnost pod taktovkou těch nejpovolanějších a proto dochází k výraznému posunu kultivace prostředí rezidenčních výstaveb.

Skvělou předlohou se bezesporu stává jeden z nejnovějších stavebních počinů, který byl realizován pod názvem Rezidence Vítkovka v lokalitě Žižkov. Právě na tomto promyšleném projektu je patrná kombinace těch nejmodernějších technologií a zdravého kultivačního úsudku. Rezidence Vítkovka se stala nezpochybnitelným otiskem a přímým důkazem, že i v centru metropole se dá vytvořit malá zelená oáza pro zdravé bydlení s čistým vzduchem.

Přesně takové znaky ponese i zcela nový ambiciózní projekt, který vyroste pod zastřešením společnosti IP Polná. Projekt je po pečlivém zvážení zasazen do dynamicky se rozvíjející se oblasti na samotném rozhraní pražského Smíchova a Košíř. Každý takový projekt je velkou výzvou nejen pro projektanty, ale i celou Prahu, která díky těmto výstavbám dostává nezaměnitelnou moderně vzhlížející podobu zdravého města.

V navrhovaném projektu se objeví precizní systém rekuperace vzduchu v podobě filtrů druhé generace, který napomůže vytvářet čisté ovzduší. Kromě lukrativního prostředí se zde zájemci setkají s unikátně vyřešenými dispozicemi nabízených bytů, díky čemuž si každý budoucí zájemce najde přesně takový formát, který mu bude nejvíce vyhovovat.

 

Pestrost bytových dispozic

Rezidence Prachnerova je tvořena jedním architektonicky zdařilým bytovým domem nabízející rozdílné bytové dispozice. Moderní objekt samozřejmě bere svým vzhledem maximální ohledy na krajinný ráz i stávající zástavbu a zároveň nezapomíná na nejnovější trendy a požadavky moderního městského bydlení. Bytový dům je tvořen celkem osmi patry, kde se objeví 118 nových bytů a ateliérů o dispozičním uspořádání od 1+kk až do 4+kk. Menší bytové jednotky zaujmou převážnou část prvních čtyř pater. Nádherný výhled se pak naskytne novým majitelům prostornějších bytů. V posledním patře naleznete stylově řešené mezonetové stavby s nádherným výhledem na okolní krajinu a Prahu. Samozřejmě nebude chybět ani prostorná terasa s možností vybudování si vlastní zahrádky.

Nezaměnitelná architektura

Barva fasády domu byla navržena do jemného odstínu šedi a jednotlivé části jsou zajímavě rozděleny a z určité části i zaobleny. Vzniklo tak impozantní architektonické dílo s příslibem příjemného bydlení. Velkou zajímavostí se pak stává pohyblivost domu dle individuální potřeby majitelů. Rezidenti mohou posouvat integrovanými panely na lodžiích a vytvářet si tak lepší podmínky s ohledem na svit slunce. Dům tak nemá a nikdy nebude mít definitivní podobu. Vždy bude svým tvarem odrážet aktuální potřeby svých uživatelů.

 

Občanská vybavenost nechybí

Lokality jsou již předem vybírány tak, aby se v pochůzkové vzdálenosti nacházely ty nejdůležitější centra, úřady a instituce. Samozřejmě nechybí blízkost denních služeb, parků nebo sportovních zařízení. Za pomocí MHD nebo osobního vozidla se za několik málo minut dostanete do oblíbeného nákupního centra Smíchov nebo Zličín. V blízkosti se nacházejí hudební kluby, multikina, společenské spolky i kulturní scény. Kromě jiného se poblíž lokality nacházejí i špičková moderní zdravotnická zařízení nemocnice na Homolce nebo Motol.