Byty Praha 8: klidné bydlení ve velkoměstě

Pokud už nějakou dobu přemýšlíte nad novou pražskou lokalitou k bydlení, Praha 8 může být skvělá volba. Momentálně tu vzniká nespočet nových developerských projektů a rezidenčních čtvrtí, které vypadají velmi zajímavě. Naleznete zde plno novostaveb a nově vznikajících projektů bytových komplexů, do kterých se bude možné nastěhovat již příští rok. Některé stavební projekty rezidenčních čtvrtí svým vzhledem a ideou připomínají funkcionalismus francouzského architekta Le Corbusiera. Další části Prahy 8 svým klidem a počtem obyvatel připomínají spíše maloměsta a vesnice. Na rozdíl od nich však Praha 8 nabízí vše potřebné v docházkové vzdálenosti od novostaveb.Na jednom místě tak budete mít k dispozici obchody, restaurace, školu, školku, jógové komunitní centrum, městský úřad, lékárnu, hřiště a hodně dalšího.

 

Podrobněji o novostavbách

Bytové rezidenční komplexy jsou svým vzhledem a architekturou opravdu výjimečné. Některé z budov mají nadčasový vzhled a připomínají stavby jak z jiného světa. Pokud chcete bydlet v opravdu pečlivě navržených a promyšlených novostavbách, uprostřed zeleně, bude pro vás Praha 8 pravděpodobně to správné místo. V rezidencích jsou byty různých velikostí, od 1+kk až po 5+kk a penthouse. Vybere si každý – od jednotlivců až po početné rodiny. Byty mají k dispozici vlastní parkovací místo, což se v Praze vždy hodí.

 

Klidná, ale přesto chytrá lokalita

Praha 8 má výhodu a velký potenciál k bydlení převážně proto, že má opravdu hodně částí a rozkládá se ne tak daleko od centra města. Zahrnuje Bohnice, Čimice, Karlín a Kobylisy a části Libně, Troji, Střížkova, Nového Města a Žižkova. I tak se dá v Praze 8 najít hodně klidných částí, které se nacházejí dál od centra města a jsou ideální na procházky s přáteli a rodinou. To však stále v perfektní dojezdové vzdálenosti do centra.

 

Znovuobnovení zeleně a ekosystému

Nově vznikající bytové komplexy v rezidenčních čtvrtích v Praze 8 jsou vybudovány tak, aby nepředstavovaly příliš drastický zásah do lokality, kde se nachází. Architekti a projektanti do těchto míst zasazují mnohem více zeleně a parků, než bývá zvykem. Mezi bytovými komplexy tak budou vznikat například stromořadí, mikroparky vedoucí do větších parků, náměstí a zelené plochy. Toto moderní a šetrné propojení novostaveb a přírody posiluje často oslabený městský ekosystém.

Pokud vás tedy tyto developerské projekty zaujaly a zajímáte se o místo, ve kterém žijete, a co se děje kolem vás, jste na správném místě.