Čaje na atmosféru či jen na chuť

Patříte mezi milovníky čaje a rádi zkoušíte něco nového? Projděte se Čajovou zahradou a vyberte si čaj, který si zamilujete prvním douškem. Můžete si vybrat mezi zelenými, černými, žlutými, sypanými, bylinkovými, ale také pečenými čaji.

Pečený čaj

Pečený ovocný čaj patří v dnešní době mezi ty nejoblíbenější. Velkou výhodou je jeho plná chuť, čerstvé ovoce a také lákavé příchutě. Vyzkoušet můžete pečené čaje ve směsi s Rakytníkem. Rakytník má velmi pozitivní vliv na lidský organismus, v současnosti se řadí mezi jednu z nejúčinnějších rostlin, které nám pomáhají v boji s rakovinou, ale také s civilizačními chorobami.

Vyzkoušet můžete ojedinělou příchuť Rakytníku a bílé čokolády, Rakytník a lesní ovoce nebo zajímavou kombinaci Rakytníku, vanilky a koření.

Čajová zahrada nabízí i další pečené čaje plné ovoce. Zde si můžete zvolit i variantu, s ibiškem a bez ibišku. Velké množství těchto čajů je tak vhodné i pro kojence, děti a také těhotné nebo kojící ženy. Tyto ovocné čaje si můžete vychutnat teplé i studené. Jejich výhodou je ověřený a prokazatelný původ i jejich plná chuť ovoce.

Vyzkoušet můžete pečený čaj Sladký domov, Maminčina dobrota nebo originální příchuť čaj Nugátový mls nebo Pražené mandle se skořicí. Děti pak potěší čaj Dva roky prázdnin, Dědečkův koktejl nebo třeba čaj s názvem Víla Amálka. V široké nabídce kvalitních čajů si tak rozhodně vybere každý.

herbal-tea-1410565_640

Zelený čaj

Ke svému čajovému rituálu nebo pro svou chvilku pohody si můžete vybrat i zelený čaj. Ten je zároveň nápojem, který vám dodá energii a působí i protizánětlivě. Zelený čaj je typický svou větší hořkostí, ale také větším obsahem vitamínů a minerálů. Můžete si vybrat i místo původu, kterým může být například Ceylon, Indie, Tanzanie a další.

Z těchto zemí pak můžete ochutnat například oblíbený Darjeeling, Sencha, Kukicha a další druhy oblíbených japonských i jiných čajů. V nabídce naleznete také žádaný Matcha čaj, který má několikanásobně vyšší účinek a pozitivní vliv na váš organismus. Vyzkoušet můžete i originální čaje s názvem Fénixovy oči, Nebeský chrám nebo čínský čaj Jasmínové perly.

Černý čaj

Množství milovníků čaje nedá dopustit na černý čaj. Ten je typický svým silným aroma a plnou chutí. Opět si můžete vybrat místo, odkud tento čaj pochází, můžete zvolit například Turecko, Anglii, Rusko, Indonésie a další místa po celém světě. Typický černý čaj je například English Breakfest, oblíbený Darjeeling, ruský tradiční čaj nebo africký čaj.

Černý i zelený čaj pak můžete zvolit i ve variantě bez kofeinu.