Kvalitní káva a profesionální kávovar – dopřejte si kávu jako v kavárně

Máte rádi opravdu kvalitní kávu? Dopřejte si ji v pohodlí vašeho domova. Abyste si mohli dopřát opravdu kvalitní kávu, která bude mít nejen plnou chuť, ale také vůni, vyzkoušejte zrnkovou kávu.

Proč zvolit zrnkovou kávu

Velkou výhodou zrnkové kávy je to, že si ji namelete čerstvou těsně před použitím, a díky tomu si kávu vychutnáte mnohonásobně lépe. Zrnková káva po otevření neztrácí chuť ani vůni. Existuje velké množství zrnkové kávy, které pochází z různých koutů země. Některé tyto kávy mají silnou chuť, jiné jsou jemnější a mnohé jsou velice specifické svou chutí a aroma. Je jen na vás, kterou z možných druhů kávy se rozhodnete vyzkoušet.

Káva Lavazza

Káva Lavazza je mimořádnou a kvalitní kávou, které pochází z Itálie. Její osobitá a plná chuť si získá mnohé. Zvláštností této kávy je její plná chuť, silné aroma, ale přesto určitá jemnost a vyváženost. S touto kávou se tak můžete zasnít i doma, ve svém pohodlném křesle a na chvilku zapomenout na všechny své starosti. Vyberete si mletou nebo zrnkovou varianty kávy Lavazza a vychutnejte si tak jedinečný zážitek.

Jak vybrat správný kávovar

Kromě kvalitní kávy, ať už zvolíte mletou nebo zrnkovou variantu, vám doma nesmí chybět kvalitní kávovar. Lze nalézt kávovary domů a do kanceláře, ale také profesionální kávovary, které ocení i kavárny, restaurace nebo jiné podniky. Domácí, kancelářské a profesionální kávovary mohou být automatické, pákové nebo překapávací. Největším pomocníkem vám budou automatické kávovary, které udělají veškerou práci za vás. Mimo jiné dokážou čerstvou zrnkovou kávu i umlít a připravená káva tak neztratí ze své chuti a vůně.

Oblíbené kávovary

Z oblíbených značek můžete volit mezi DeLonghi, Nivona, Saeco a Philips Saeco kávovary. Pákové kávovary jsou žádané hlavně z důvodu, že si sami určíte, jak hrubě má být vaše káva namletá. A překapávací kávovary ocení hlavně milovníci jemné a slabé kávy. Tento druh kávovaru najde své uplatnění i u bezkofeinové kávy.

Co si můžete doma připravit

Díky těmto kávovarům si můžete připravit opravdu exkluzivní capuccino, latté macchiatto nebo opravdu kvalitní a chutné espresso. Káva, kterou si připravíte v těchto moderních kávovarech je nejen srovnatelná s tou, kterou vám nabídnou v luxusní kavárně, ale mnohdy může být ta vaše dokonce i lepší.

the-drink-600193_640

Podle čeho vybrat kávovar

  • dobrý kávovar by neměl dělat jen skvělou kávu, ale měl by mít také elegantní a sympatický vzhled
  • pokud jste opravdu fajnšmekr, tak volte kávovar s integrovaným mlýnkem, u kterého je možné volit hrubost mletí kávy
  • pákové kávovary umí opravdu skvělou kávu, někomu vadí, že je musíte čistit převážně sami, ale o to budete mít z  kávy větší radost
  • výhodou automatických kávovarů je snadná obslužnost a jednoduchá příprava kvalitní kávy