Češi se čím dál více digitalizují, připojení k internetu je samozřejmostí ve třech čtvrtinách domácností

Přesto se ovšem nedá hovořit o připojení kvalitním. Z mezinárodního měření společností Ookla, které proběhlo v loňském roce, vyplývá, že je v České republice průměrná rychlost pevného připojení 33 Mb/s. Poskytovatelé internetu přitom své služby neustále zkvalitňují a výsledkem dlouhodobých investic dochází k modernizaci sítě. Příkladem je společnost UPC, která se svým konceptem Happy Home válcuje konkurenci.

Happy Home totiž nabízí internet na doma s rychlostí downloadu až 500 Mb/s, balíček televizní zábavy se 140 kanály vč. 62 v HD kvalitě, funkci sedmidenního zpětného zhlédnutí, mobilní televizi Horizon Go a videotéku MyPrime s více než 2000 tituly. Podle slov generálního ředitele UPC pro Českou republiku a Slovensko Martina Millera je jednou z priorit společnosti konektivita pro zákazníky, ve které chtějí být na trhu nejlepší. Nesnaží se tak cílit na exkluzivitu v obsahu, ale na to, aby byli vnímáni jako firma nabízející svým zákazníkům zážitky a zkušenosti.

Za tímto účelem byla také v září loňského roku odstartována kampaň se sloganem „Užijte si každý moment“. Z rozsáhlých výzkumů totiž vyplynulo, že to jsou chvíle propojení s lidmi kolem nás, kterých si vážíme nejvíc, nikoli jen rychlý internet umožňující nepřetržitou komunikaci. Přesto ovšem není pochyb, že UPC patří mezi nejlepší poskytovatele internetu v tuzemsku. Zákazníci mohou využívat superrychlou Wi-Fi díky prémiovému modemu Connect Box, který zajišťuje vynikající pokrytí v každé části domácnosti pro všechny členy rodiny.

Stávající zákazníci UPC však také mohou využít služby Wi-Free, která umožňuje využívat internet zcela zdarma na více než 220 000 přístupových místech v České republice, která jsou rozmístěna ve většině českých měst. Přípojná místa jsou ale i v několika dalších zemích Evropské unie, například v Německu, Rakousku, Belgii či Nizozemí. Stačí mít zaregistrovaný účet v zákaznickém portálu Moje UPC, kde si zákazník vytvoří heslo pro přístup k síti a následně do sítě připojí své mobilní zařízení. Služba podporuje všechny hlavní operační systémy a k síti je možné se připojit až s pěti zařízeními. Nečerpají se tak data u mobilních operátorů a přístup k internetu je skrze přístupová místa možný i mimo domov.

Jak již však bylo řečeno, Happy Home koncept není jen o internetovém připojení, ale skýtá v sobě i bohatou nabídku televizní zábavy. V nabídce televizních programů nechybí ani tolik oblíbené HBO a samozřejmostí je široké spektrum programů v HD kvalitě. Ověřit si dostupnost služeb UPC je možné na webových stránkách společnosti nebo skrze zákaznickou linku, kde vám pracovníci společnosti rádi zodpoví veškeré dotazy.