Chcete na své zahradě či balkoně soukromí a trochu stínu? Řešením jsou umělé živé ploty nebo plachty v imitaci přírodních materiálů

Potřebujete oddělit svůj pozemek od pozemků okolních, anebo váš plot těsně sousedí s veřejným chodníkem či rušnou silnicí? Pořiďte si umělý živý plot a vyřešte tento problém na minimálně 8 let, což je doba, po kterou je garantována stálobarevnost použitého materiálu, anebo do chvíle, než nově vysazený živý plot doroste do požadovaných rozměrů. Jaké máte možnosti a kde je možné nakoupit materiál, jehož připevnění k plotu nebo balkonu či terase je rychlé a snadné?

 

Umělé živé ploty v rolích

První nabízenou variantou, která zajistí spolehlivý předěl dvou pozemků, je umělý živý plot v rolích. Tyto role jsou k dostání v různých rozměrech jak na výšku, tak i na šířku. Role jsou k dostání v různých rozměrech a je možné je na sebe libovolně napojovat prostřednictvím utahovacích pásků.

Výbornou variantou, kterou není nutné připevňovat k plotu, ale je pomocí ní možné vytvořit zástěnu více méně kdekoliv, je například umělý živý plot LAURIER, jehož zadní strana je řešena pomocí roztahovací plastové mřížky hnědé barvy 6 x 6 cm. Díky tomu je možné roztahovat stěnu do výšky nebo do šířky, přičemž čím více bude stěna roztažená, tím větší prostupnost světla nabídne.

Všechny tyto umělé živé ploty jsou vyrobeny z kvalitních plastů, u nichž je zaručena stálobarevnost po dobu 8 let a dále se na ně vztahuje pětiletá záruka. Zástěny i ploty jsou odolné proti mrazu i nepříznivým povětrnostním podmínkám.

 

Řešení na balkony

Pokud se zajímáte spíše o zastínění vašeho balkonu, pak si na florum.cz vyberete z nabídky dekorativních plachet, které nabízí přírodní motivy kamení, dřeva nebo například bambusu. I v tomto případě si vyberete rozměr, vyhovující rozměrům vašeho balkonu a vytvoříte si příjemné místo k relaxaci, které bude soukromé a za parných letních dní navíc alespoň trochu chráněné před sluníčkem.