Chcete si vychutnat jahody? Musíte vybrat správnou odrůdu!

Jestliže patříte mezi milovníky jahod, potom jistě dobře víte, že není jahoda jako jahoda. V obchodech jsou často k dostání až neuvěřitelně velké jahody, které ale chutnají spíše jako umělá hmota. Nejlepší proto je, vypěstovat si jahody vlastní. A pozor – ti, kdo nemají zahrádku, nemusí zoufat. Úžasné jahody si můžete vypěstovat i na balkoně v truhlíku. Představujeme vám nejzajímavější odrůdy jahod…

Jahodník KORONA

Jahodník KORONA to je velice plodná  poloraná odrůda. Jestliže vsadíte na tuto variantu, budete se po celou sezónu těšit z krásně velkých jahod tmavě červené barvy. Jahody z tohoto jahodníku jsou velké a jsou tak vhodné i pro pečení či pro výrobu marmelád a džemů.

MARANELL – Superpřevislý balkonový jahodník

Tento balkonový jahodník je skvělý pro všechny, kdo nemají zahradu a chtějí si jahody pěstovat. Sází se do květináčů, které můžete zavěsit třeba v rohu vašeho balkonu. Skvělé je, že tento jahodník plodí velmi brzy po zasazení a to od jara až do zimy. Jeho šlahouny mohou dorůstat i do dvou metrů. Díky tomu, že je jahodník zavěšen, se nemusíte pro jahody ohýbat. MARANELL plodí opravdu sladké jahody střední velikosti.

Jahodník FIGARO

Jahodník FIGARO – to je středně pozdní odrůda. Jahody, které FIGARO tvoří, jsou velké a šťavnaté. Mají zploštělý tvar a jsou lesklé, takže se hodí i na pečení či ozdobu letních nápojů.

BÍLÝ JAHODNÍK – MARABLANCA

Je určen pro milovníky netradičních věcí. Jahody totiž mají netradiční bílou barvu, ovšem to jim nijak neubírá na kvalitě. Jsou příjemně sladké a jejich chuť připomíná ananas.

Popis Jahodník SELVA

Patří mezi nejoblíbenější. Jeho obrovskou výhodou je, že plodí až do zámrazu. Jahody této odrůdy mají krásně pevnou dužinu a jsou vysoce aromatické. 

Vybrali jste si? Chcete se o pěstování jahod dozvědět více? Potom se podívejte na www.zahradnictvikruh.cz