Chcete využívat půdu rodinného domu nejen na odkládání nepotřebných věcí?

Půdní prostory u starších rodinných domů měly ještě před několika lety hlavní využití především při skladování sena a slámy. V současnosti už mnoho majitelů těchto domů zvířata nechová a není tedy zapotřebí ani vytvářet zásoby sena. Půdy se proto ze skladů sena proměnily na sklady všech možných sezónních nebo nepotřebných věcí, které ještě nechceme vyhodit. Půdní prostory by ale mohly být využívány mnohem efektivněji, než jen jako sklad nepotřebných věcí a ubytování pro hmyz a hlodavce.

 

Nemusíte investovat statisíce

Přeměna nevyužívané půdy v obytnou místnost je opravdu velmi drahou investicí v řádu několika desítek tisíc korun a mnohdy se nezastavíte ani na částce 100 000Kč. Do přeměny půdy ale není nutné investovat tak vysoký finanční obnos. Vždyť půda se může proměnit třeba v elegantní letní byt, v posilovnu, dětskou hernu, dílnu, nebo domácí kosmetický kout a šatnu. A na tyto realizace není zapotřebí žádný složitý zásah. Máme pro vás dokonce jeden tip, jak půdu efektivně, rychle a levně proměnit. Stačí využít službu SWEETLOFT, kterou nabízí společnost IP Izolace Polná.

 

V čem spočívá program SWEETLOFT

Program SWEETLOFT je proces přeměny staré půdy v elegantní a čistou místnost, kterou lze následně využívat pro všechny výše zmíněné účely. Probíhá v několika krocích. Prvním krokem je příprava půdního prostoru, jeho vyčištění a příprava konstrukce. Dále bude na podlahu namontován stropní systém Magmarelax z foukané minerální vlny. Magmarelax je vysoce kvalitní tepelnou izolací, takže v zimě brání únikům tepla z obytných místností skrze půdu a v létě naopak brání přehřívání interiéru. Po provedení izolace na podlaze půdy bude vytvořena nová pochozí podlaha z OSB desek. Aby celý půdní prostor vypadal příjemněji, bude nakonec proveden nástřik šikmin střechy pastelovými barvami dle vašeho výběru.

Pro více informací o SWEETLOFT navštivte přímo stránky www.magmarelax.cz.