Chcete zateplit dům, ale neinvestovat mnoho?

Ztrácí váš starší rodinný dům pomalu ale jistě i všechny zbývající termoizolační vlastnosti? Uniká v zimě teplo a v létě se naopak přehřívá? Byly vaše výdaje na vytápění v letošní sezoně opět vyšší, i když byla zima mírná, jako již dlouhá léta ne? Přemýšlet o zateplení je správná volba. Chcete dům efektivně zateplit, ale přitom neutratit statisíce?

Zateplovat celý dům nemusíte – vyberte jen jeho část!

Pokud byste přemýšleli o zateplení fasády, je třeba se připravit na investici přesahující výrazně i 100 000Kč. Tato investice je pro rozpočet mnoha domácností vysoká. Ovšem zateplení fasády není jedinou technologií, jak dosáhnout vyšších tepelně-izolačních vlastností domů. Stačí, když vyberete jen jeho část.  Ale která část je ta pravá a jaká technologie zateplení je správná, když jich v současnosti existuje hned několik? Nejvhodnější volbou je zateplení podlahy na půdě pomocí foukané minerální izolace.

Proč je půda správnou částí?

Z hlediska efektivity zateplení, je podlaha na půdě ideálním místem. Pokud vyberete správný materiál a technologii, můžete ušetřit až 30% ze současných nákladů na vytápění ročně. Jak je to možné? Teplý vzduch od topení má menší hustotu a nižší hmotnost. Logicky tedy stoupá směrem vzhůru ke stropu. Pokud není podlaha na půdě zateplená, ohřátý vzduch uniká a musí být v obytné místnosti nahrazen novým. Pokud udržíte ohřátý vzduch v místnosti déle, nemusíte vytápět tak intenzivně a tak často. Izolace půd brání také v létě přehřívání interiérů, kdy brání sálajícímu teplu z rozpálené střechy, aby proniklo do obytných částí budovy.

Proč je foukaná izolace správnou volbou?

Na trhu v současné době existuje hned několik druhů izolačních materiálů a neustále jsou vyvíjeny nové. Nejlepších výsledků ale dosahuje foukaná minerální izolace Magmarelax. Foukaná izolace jako jediný druhy vytvoří na podlaze půd rovnoměrnou a souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer a tepelných mostů.