Renovace přírodních podlah pomocí krystalizace

Žijeme s mým tátou ve starším domě ještě po babičce, kde jsou kamenné podlahy. Rozhodli jsme se pro vyčištění, zvláště v kuchyni byly okolo linky mastné fleky a těch jsme se chtěli zbavit, protože to vypadalo opravdu nepěkně. Jelikož je podlaha ve spodní části domu z mramoru, chtěl jsem, aby mi někdo doporučil firmu, s kterou má opravdu zkušenosti.

Důkladně jsem si prošel diskuze a poradil se i s přáteli, kteří mají zkušenosti s čištěním podlah profesionální firmou. Sám jsem si na internetu přečetl, že samotné čištění kamenné podlahy probíhá krystalizací.

Chtěl jsem si tyto věci nastudovat, než se nějaké firmě ozvu, protože mi na té podlaze záleží, nepatří mezi nejlevnější. Po té, co jsem si vše přečetl, jsem začal dle recenzí vyhledávat firmu. Vše odkazovalo na společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění a renovace podlah Praha,  kdy byly zkušenosti ve většině případech velmi příznivé, takže jsem neváhal a také si tuto firmu přivolal.

Řekl jsem jim co přesně potřebuji, že poptávám krystalizaci podlahy, protože máme v domě starší mramorovou podlahu, kterou bychom chtěli zrenovovat. Neměli žádný problém, domluvili jsme termín a stačilo už jen čekat na příjezd. Speciálním přípravkem a strojem s kartáčem povrch drhli.

02 čištění mramoru

Vím, že přípravek má za úkol podlahu vyblýskat. Trvalo to velmi dlouho, ale zase jsem viděl, že vše dělají důkladně a nic nebude odfláknuté. Po pracovnících zůstala krásně lesklá a čistá podlaha. Vypadala jako nová, přesně tak, jak jsem chtěl. Musím vám povědět, že jsem nevěřil v takový výsledek, protože přece jen je podlaha stará.

Pro lepší údržbu mi nabídli i pravidelné čištění, což jsem nemohl po takovém výsledku odmítnout. Opravdu profesionální výsledek i přístup. Myslím si, že široko daleko lepší firmu nikdo nenajde, protože najít někoho spolehlivého, koho práce baví, to je v dnešní době veliký zázrak.