Co dělat, když se v bazénu objeví nežádoucí řasy?

Zelené řasy jsou strašákem pro velké množství bazénů u rodinných domů, ale mnohdy se jim nedokážeme vyhnout. Do bazénů se dostanou velmi snadno, ale jejich odstranění zase tak snadné není. Masivní růst řas v bazénu má za následek nežádoucí zelený zákal bazénové vody. Řešení odstranění nevábného zeleného zákalu si představíme na produktech bazénové chemie PWS, vyvíjené v laboratořích Techneco, jednoho z předních tuzemských specialistů na čištění a úpravu různých druhů vod.

Základem je dostatečné množství silného oxidačního prostředku

Ideální je tvorbě zeleného zákalu, způsobeného masivním rozvojem řas, v bazénové vodě předcházet. Řasy se dobře rozmnožují v bazénové vodě, která má nedostatečnou koncentraci aktivního chloru nebo kyslíku. Účinným pomocníkem v boji proti řasám jsou tedy přípravky chlorové chemie nebo kyslíkove chemie. Pokud na dostatečné množství chloru nebo aktivního kyslíku zapomenete a jeho koncentrace se výrazně sníží, nežádoucí řasy mají ideální podmínky pro růst. Nejdůležitější je tedy samotná prevence a udržení dostatečného množství aktivního chloru nebo kyslíku v bazénové vodě.

Když už je pozdě?

Pokud už se zelený zákal v bazénové vodě vytvořil a můžete řasy pozorovat i prostým okem, je pozdě na prevenci a nastává čas pro řešení problému. Bazénová chemie PWS má ale i na tuto situaci účinné prostředky. Nepočítejte s tím, že si se zákalem dokáže poradit písková filtrace. Zelený zákal tvoří koloidní nečistoty, které písková filtrace není schopna zachytit. Nejprve je zapotřebí tyto nečistoty sloučit do větších celků. Přesně k tomu slouží Shlukovač PWS a Vločkovač PWS. Tyto prostředky dokáží sloučit koloidní nečistoty a nežádoucí zákaly do větších celků, se kterými si filtrace už poradí.

Co když filtrace nefunguje dostatečně?

Využili jste Vločkovač a Shlukovač PWS, nečistoty se spojily do větších celků, ale filtrace je stále nedokáže zachytit? V takovém případě není na vině bazénová chemie, ale zkuste se zamyslet nad tím, jak dlouho už máte v pískové filtraci písek bez výměny. Zrnka písku se totiž při jednotlivých filtračních cyklech postupně obrousí, jsou hladká a nejsou už schopna nečistoty zachytávat. Ideálním řešením je výměna písku ve filtraci. Kvalitní křemenný písek do filtrací také najdete v nabídce e-shopu Techneco, kde najdete také kompletní nabídku špičkových přípravků bazénové chemie PWS.

Podívejte se sami na www.eshop.techneco.eu.