Co nesmí chybět na rozlučce se svobodou?

Sezona svateb je opět tady, a tak možná i vás nějaká veselka letos čeká. Nemusíte sice hned patřit mezi hlavní aktéry, tedy nevěstu a ženicha, ale přinejmenším jako host na ní chybět nebudete. Kromě radosti však toto pozvání přináší také určité milé „povinnosti“.

Dávný zvyk Předtím, než se však začnete poohlížet po vhodném svatebním daru, zvolněte. Aby něco nového mohlo začít, musí přece nejdřív něco skončit, naplánovat je tedy třeba pořádnou rozlučku se svobodou. Ač se to nezdá, tato tradice má své kořeny daleko v minulosti. Údajně rituál, který ke svatbě neodmyslitelně patří a je ideální příležitostí k tomu pořádně se vyřádit, pochází již z 5. století. Tehdy si vojáci připíjeli na ženicha už den před jeho velkým dnem. Oslavy v předvečer svatby se leckdy konaly tak bujaré, že se často sešlo více hostů než na samotnou veselku.

 

Hlavní je zábava

Zorganizovat „rozlučkovou“ akci, aniž by o tom nastávající novomanželka/novomanžel měli tušení, však bývá pořádná výzva. Oříškem je nejen vymyslet styl, ve kterém se celá akce bude odehrávat, ale také to, čím nevěstu potěšit – chce to totiž nějaké netradiční dárky. Narozdíl od svatby se jedná o událost, která by se neměla brát příliš vážně, jde totiž především o zábavu. Pojmout ji můžete jakkoli – jako divoký večírek, nebo příjemné posezení. Zapomenout pochopitelně nesmíte na drobné dárky a překvapení. A rozhodně nešetřete humorem – sáhněte po vtipných dárcích, které mají s důležitým životním krokem nějakou souvislost.

Nezapomeňte na doplňky

Důležité jsou samotné doplňky. Nevěstě, například, by neměla chybět korunka se závojem, šerpa, odznáčky nebo vtipné tričko s výstižným sloganem, díky kterému bude všem okolo jasné, komu tento večer patří a kdo je středem pozornosti. Nezáleží na tom, jestli si svou svobodu vychutná jako hollywoodská hvězda v limuzíně nebo na party lodi, hlavní je, aby si rozlučku opravdu užila a odreagovala se od předsvatebního stresu. Pořídit můžete i nějaké fotografie, nic kompromitující samozřejmě. Spousta vzpomínek jistě bude nezapomenutelných a vtipné fotky potěší vždycky.