2

Cotto – čím starší, tím krásnější

Když se rozhodujete, po čem budete chodit ve vašem novém domě, berete do úvahy několik aspektů.  Nejen, že musí vaše nová podlaha ladit s celým pojetím interiéru, ale měla by být i plně funkční, snadno udržovatelná a také dlouho vydržet.

 

 

 

Keramická dlažba je dobrá volba

Jednou z příjemných variant, které nabízí trh, je keramická dlažba. Je to v podstatě alternativa k přírodnině, která je příliš drahá a navíc trpí všelijakými neduhy. Pokud si poradíte s její studeností pomocí podlahového vytápění, máte vyhráno a získáte perfektní podlahu, kterou můžete položit do jakéhokoliv stylu interiéru a nemusíte se bát ani zátěžových provozů jako jsou kuchyně a koupelny. Keramická dlažba i obklady se vyrábí v nepřeberném množství vzorů i barev, takže je z čeho vybírat. My ale chceme upozornit na jeden speciální druh, a tím je imitace italského klasiky cotto.

 

2

 

Cotto přišlo z jihu

Cotto je typická jižanská hliněná dlažba cihlově červené barvy s jakoby nerovnoměrným povrchem i nepravidelnými okraji. Každá dlaždice je tak trochu jiná, ale položeny vedle sebe, tvoří sympatickou plochu, která vždy dýchá teplou atmosférou.

 

 

4

 

Dalším specifikem dlažby cotto je to, že nově položená vás zdaleka nezaujme tak jako když ji necháte nasát duch domu.  Získá pak jakousi patinu, která s léty zraje do krásy jako víno. Dá se říct, že čím je cotto starší, tím je krásnější.

Stylová vinotéka

Můžete zvolit klasiku v podobě čtverců, případně je položit do šachovnice ze světlých a tmavších tónů, nebo vás více zaujme osmihran, různé doplňkové kusy jako jsou držáky vína, atiky nad dveře nebo zakončení schodišť. Možností je hodně, přestože se jedná v podstatě pořád o cotto.

Přijďte si vybrat keramickou dlažbu a obklady do showroomu ASSO v Biskupské ulici č. 8 v Praze 1. Například keramická dlažba cotto je zde v příznivých cenách od 849 Kč do 2 417 Kč/ m2.

www.asso.cz