Čtyři cenné rady, jak se řádně starat o pleť a vlasy v období zimy

Vítr, déšť, mráz, sníh, ale i teploty okolo nuly jsou nemalý nepřátelé i vaší pleti a vašich vlasů. V případě, že nevytáhnete do boje se zbraněmi, dopadne to opravdu špatně. Po zimní sezóně se možná zděsíte při pohledu do vašeho zrcadla. Vaše pleť totiž bude zarudlá a plná černých teček, ošlehaná silným mrazem, vrásky budou mnohem hlubší. Vlasy zase roztřepené, slabé a úplně nepoddajné. Opravdu to takhle ve svém životě chcete? Všemu lze velmi snadno předejít! Stačí, když si vezmete k srdci naše velmi jednoduché čtyři rady a pečlivě je budete dodržovat.

 

Za žádných okolností nechoďte po umytí ven

Dokonce i vaše zkušené babička vám určitě nejednou řekla, že pokud se vykoupete či opláchnete, měli byste chvilku setrvat, než se vydáte ven. Babská rada není pouhým plácnutím moudra do větru. Po každém umytí je pokožka mnohem náchylnější, póry jsou otevřené a rychleji vtahují jakoukoliv nečistotu. Kromě nich rychle do těla proniká i nepříznivá zima, takže hrozí i potencionální nachlazení. A opustit domov s úplně mokrou hlavou a vlasy? Je to čiré bláznovství, pokud bude mrznout, může dokonce dojít k narušení citlivé struktury vašich vlasů.

 

Využití správných a léčivých bylinek

V zimě je dobré na ošetření vlasů i pleti používat léčivé bylinky. Ideální je například heřmánek, kopřiva, meduňka a rovněž listy z ořešáku. Nestihli jste si je přes zimu v domácím prostředí nasušit v dostatečném množství? Kupte si je ve své nejbližší lékárně, stojí jen několik málo korun, takže nejde o žádnou větší investici. Bylinky vylouhujte a odvarem si oplachujte svůj obličej a vlasy ideálně každý den. Posílí je to a pleti zase dodá tu správnou jiskru a šmrnc.

 

Důležitá je i fixace vlasů

Na kvalitě vlasů se neblaze podepisuje především silný vítr. Vypadá to, že vlasy v něm jen nevinně poletují, což je ale pouhý klam. Popravdě řečeno neustálý pohyb vlasům opravdu nevyhovuje, lámou se, více vypadávají a dokonce se i třepí se. V zimě je proto lepší své vlasy mírně zafixovat, Použijte kvalitní šetrný lak na vlasy nebo například gel.

Výstřižek

Nezapomeňte vyživovat vlasy i zevnitř

Pleť i vlasy musí každý den být připraveny na nepříznivé podmínky venkovního počasí. Je nezbytně nutné používat pouze kvalitní kosmetické přípravky s vysokým obsahem účinných látek. Všestrannou péči nabízí kupříkladu vlasová kosmetika Goldwell.