Zimní dovolená proč navštívit Černý Důl?

Pokud jsou pro vás hory synonymem k příjemné zimní dovolené, budou určitě Krkonoše vaší srdeční záležitostí. A jestliže navíc dáte dohromady luxusní kombinaci nedotčené přírody, dechberoucích výhledů do krajiny a nevšedních interiérů dobových chaloupek, ze kterých dýchá romantika krkonošských pohádek, dostanete recept na tu nejkrásnější zimní dovolenou, kterou můžete v našich končinách zažít. Městečko Černý Důl navíc vaše zážitky okoření zajímavými historickými památkami a dalšími turisticky atraktivními cíli.

 

Černý Důl je pro aktivní dovolenou ideální

Vyžadujete od své dovolené víc, než jen líné nicnedělání? Aktivním sportovcům a milovníkům nejrůznějších přírodních i historických památek má krkonošské městečko Černý Důl rozhodně co nabídnout. Právě proto všechny Chalupy Roubal, vyhlášené svými historicky autentickými interiéry a romantickým vzhledem, vyrostly právě v okolí tohoto jedinečného centra našich národních hor.

Pro všechny aktivní sportovce je ideální Chalupa Ledárna, vybavená komfortní saunou i nezbytným příslušenstvím. Nechybí ani funkční kachlová kamna s prosklenou vložkou pro romantické večery trávené nad sklenkou dobrého vína a oblíbené spaní za pecí, kde je vždy příjemně a teploučko. Celoroční komfort zajišťuje podlahové topení, plně vybavená kuchyně i bar a TV.

img_5488_large

Není problém vyrazit hned ráno do oblíbeného lyžařského střediska Černý Důl, které patří k těm nejlepším v Krkonoších a odpoledne si v klidu užít komfort s nádechem poklidných časů našich babiček. Nechybí udržované běžkařské stopy ani lanovka vedoucí až na Sněžku.

Milovníci turistiky pak mohou navštívit třeba blízký Františkánský klášter s ukázkou antických soch nebo unikátní pivní stezku, nabízející kromě zajímavých informací i nádherné výhledy na Krkonošské hřebeny. Hledáte-li skutečně jedinečné místo pro svou zimní dovolenou, určitě si Chalupu Ledárna zamilujete.