Dárky? Letos originálně

Je prima, že ještě pořád hodně z nás o vánočních dárcích pro své blízké přemýšlí. Ale někdy je to hodně dlouhé přemýšlení. Chceme překvapit, chceme udělat radost, chceme něco originálního. Prostě se chceme „strefit“.

 

Jak na to

Přemýšlení je na místě, ale pokud máte inspiraci, jde to líp. Zaručenou inspirací jsou zkušenosti a reference vašich známých. Začnete tedy tím, jestli si pamatují na nějaký „super“ dárek, který jim udělal radost. Kdybyste si udělali malou soukromou anketu, zjistíte asi s velkým překvapením, že ony dárky nejsou pračka, myčka nebo dokonce ani nové auto. Mnohem více to budou dárky, které dojaly, vlastnoručně vyrobené od dětí, anebo také nějaký netradiční zážitek, který si obdarovaný sám nedopřeje.

 2-masaz-med

Dárky, které dojmou

Dojmout dárkem ženu je tuze těžký úkol. A muži chtějí dojímat, jenže někdy na to jdou, ruku na srdce, trochu nešikovně. Muž chce okouzlit ženu drahým dárkem – luxusní šperk má dokázat, jako moc si ženy váží a jak moc musel šetřit, aby jí takový dárek mohl dát. Pokud máte podobný nápad i letos, asi to není tak špatný nápad, ale ženy budou určitě raději, když je vezmete do zlatnictví nebo podobného obchodu a tam si dárek vyberou samy. Nosit ho totiž budou ony. Už jen ten pocit, že si žena může prostě vybrat, je pro ni velkým dárkem. A ještě jednu velkou nezanedbatelnou výhodu takový dárek má – mužům ušetří přemýšlení a neriskují, že by se třeba netrefili do vkusu své milované.

Dalším zaručeným tipem jsou dárky z řad zážitků. Ideálně takový zážitek, který si užijete společně. Může to být luxusní romantická večeře, víkendový pobyt plný wellness procedur nebo třeba pohádkový let balonem pro dva. Existují ale i vtipné zážitky jako je „drbání“ zad nebo oblíbené Pasení ovcí v Beskydech. Všechny takové zážitkové dárky pořídíte v agentuře ESENNCE.cz. Poukazy vám také rovnou zabalí do dárkové krabičky, takže vám odpadne další starost. Pokud váháte, přečtěte si recenze od zákazníků na Heureka.cz.

 zena_14265728_ml

Dárky, které raději ne

Asi tušíte správně. Jenže přece zachováte dekorum a podle starého přísloví „darovanému koni na zuby nekoukej“ se snažíte aspoň při předávání či rozbalování dárků tvářit, že se dárce opravdu trefil. Jen si představte ženu, která pod stromečkem nalezne nejnovější vydání „Kuchařka pro naše zdraví“ nebo nějaký podobný titul a ještě k tomu v dobré víře dodáte, že se těšíte, až něco dobrého vaše milovaná uvaří. Dalším zaručeným dárkem, o který by ženy nikdy Ježíškovi nepsaly, je vstup do fitka, láhev alkoholu nebo nový lux. Vyhněte se také dárkovým balíčkům, které nabízí drogerie nebo potravinovým dárkovým košům. Takový dárek se hodí pro obchodního partnera nebo šéfa, ale pro blízkého člověka určitě ne.

Od inspirace k realizaci je někdy dlouhá cesta. Už víte, které dárky ano a které ne? Ačkoliv je těžké do dárku zabalit překvapení, dojetí, radost, originalitu, jde to. Nevzdávejte to. Inspirujte se nebo začněte třeba tím, co by potěšilo vás. Nepředložíme vám konkrétní seznam originálních dárků, ale můžeme vám pomoci vlastnostmi, které takový dárek má – je originální, je nečekaný a v běžném obchodě ho nenajdete.