Dárky podle osobnosti – aneb nechte promluvit temperament

Co člověk, to originál. Těžko bychom na světě hledali dva lidi, kteří by byli naprosto stejní. Jeden je od přírody bručoun a pesimista, druhý vidí svět skrze růžové brýle, jiný je rád ve společnosti přátel, další upřednostňuje samotu. Pokud víte, jaký typ jsou lidé kolem vás, lépe porozumíte tomu, po čem jejich srdce touží. A udělat jim radost tak pro vás nebude vůbec těžký úkol.

 

Sangvinik

Sangvinik miluje společnost, cítí se v ní jako ryba ve vodě. Rád je totiž středem pozornosti, nepřehlédnete ho, ani nepřeslechnete, bývá nejhlučnější a studem ani nedostatkem sebevědomí rozhodně netrpí. Navázat kontakt dokáže prakticky s každým kdekoli a kdykoli. Nezkazí žádnou zábavu, je veselý, bezprostřední, vyhledává vzrušení a zážitky. Chvíli neposedí na jednom místě, musí pořád něco vymýšlet, jen aby nebyla nuda. Zároveň je ale také egocentrický, často má pocit, že se svět točí jenom kolem něj. Stejně rychle, jak pro něco vzplane, tak jeho zájem pohasne. Nečekejte tedy, že se bude nad vaším dárkem rozplývat příliš dlouho.

 

Cholerik

Cholerik rozhodně nezůstává apatický ani lhostejný, reaguje hodně impulzivně. Ihned tak budete vědět, jestli jste mu dárkem udělali radost nebo ne. Pokud byste si přesto nebyli jisti, na čem jste, pak vězte, že vám to sám rád řekne. Jen pozor, jeho upřímnost vás může ranit, servítky si totiž rozhodně brát nebude. Cholerik umí rychle a rozhodně zvládat všechny problémy, překonávání nejrůznějších překážek si vysloveně užívá, stejně jako ho nezaskočí žádná krizová situace. Je činorodý a disponuje vůdčími schopnostmi. Často se však chová nadřazeně a nedovede jednat s lidmi – viz jeho upřímnost.

Melancholik

Melancholik naopak upřednostňuje klid, ticho a samotu. Hodně přemýšlí o životě, o jeho podstatě. Bývá obdařen vysokou dávkou tvořivého talentu. Je perfekcionista, všímá si i detailů, které zůstávají ostatním utajené. Nesnáší plýtvání, takže ho nejvíce potěšíte levným dárkem – miluje totiž výhodné koupě a kvůli pár korunám by si nechal koleno vrtat. Často má sklon žít v minulosti, je nesmírně trpělivý a pečlivý.

 

Flegmatik

Flegmatik miluje lidi i samotu, záleží na jeho momentální náladě. Je přizpůsobivý, cílevědomý. Problémy řeší s klidem, chladnokrevnost a soustředěnost dokáže zachovat za každé situace – jen tak něco ho z míry nevyvede. Má hodně přátel, protože dovede pozorně naslouchat, nikoho nesoudí, ani neuráží. Nerad zkouší nové věci a nedává najevo svoje pocity. Nechybí mu smysl pro humor, i když upřednostňuje spíše ten suchý a ironický. Vtipným dárkem, třeba tričkem s výstižným nápisem, ho proto určitě neurazíte.